LG'den çerçevesiz LED LCD TV!

LG Electronics dünyanın ilk çerçevesiz LED LCD TV serisini "Sınır Tanımayanlar" partisinde tanıttı

LG'den ilk çerçevesiz LED LCD TV
Sınır Tanımayanlar Partisi

LG Electronics'in geliştirdiği dünyanın ilk çerçevesiz LED LCD TV Serisi, hayatın her anında yaptıklarıyla sınır tanımayan isimlerin katıldığı "Sınır Tanımayanlar" Partisi'nde tanıtıldı

LG Electronics'in geliştirdiği, dünyanın ilk çerçevesiz LED LCD TV Serisi, ilk kez, sinema ve sanat dünyasının ezber bozan isimlerinin katıldığı "Sınır Tanımayanlar Partisi"nde tanıtıldı. Evde sinema seyretmeyi bir özgürlüğe dönüştüren SL9000, sınırları ortadan kaldıran çarpıcı tasarımı ve üstün teknolojik özellikleriyle herkesi kendine hayran bıraktı.

Evde Sinema Keyfinde Sınırlar Kalkıyor
İnce tasarımıyla bulunduğu her ortama yakışan SL9000 Full HD Çerçevesiz TV (BORDERLESS™ TV), sahip olduğu LED arka ışık teknolojisi ve özel görüntüleme teknolojileri sayesinde, yüksek görüntü kalitesi sunarken, çerçevesiz tasarımıyla sınırsız bir hayal gücünü temsil ediyor.

Yeni SL9000

LG SL9000'de, eşsiz bir sinema deneyimi için ekranla çerçevenin arasındaki boşluğu ortadan kaldıran laminasyon kaplama kullanılıyor.

SL9000'in tamamen düz yüzeyini kaplayan özel lamine tabaka ekranla çerçeve arasındaki hattı ortadan kaldırırken, yansımayı da büyük ölçüde azaltıyor. Yalnızca 2.9 cm inceliğe sahip olan SL9000, ev eğlencesine açılan bir pencere haline geliyor.

LG SL9000'in, yüksek kaliteli görüntünün ardında sıra dışı bir teknoloji yer alıyor. Arka LED aydınlatma, daha gerçek siyahlar ve daha hassas gri tonlamaları veren 3,000,000:1 gibi son derece yüksek bir dinamik kontrast oranı sunuyor. Parlamayı önleyen Full HD 1080p ekran, dikkati dağıtan yansımaları önleyerek odadaki herkese sinema kalitesinde film seyretme imkanı tanıyor.

LG'nin TruMotion 100Hz teknolojisi, hızlı hareket eden görüntülerde keskinliği ve ince detayları mükemmele ulaştırırken aynı zamanda hareketten kaynaklanan izleri azaltarak sıra dışı bir netlik sağlıyor.

Kablosuz bağlanabilme

Daha düşük enerji tüketimi

SL9000, gizli hoparlörü sayesinde, televizyonun estetiğini bozan biçimsiz hoparlör ızgaralarına gerek kalmadan yüksek ses kalitesisunuyor. Televizyonun altına yerleştirilen yeni hoparlörler, televizyonun tasarımını daha ince hale getiriyor.

SL9000'in dijital içerik sunan cihazlara kablosuz olarak bağlanabilme özelliği, Bluetooth uyumlu cihazlardan müzik, film ve fotoğraf gibi içerikleri kolayca ve hızlı bir şekilde ekrana taşımayı sağlıyor. Bu özellik sayesinde ayrıca kablosuz kulaklık kullanılarak da içerikler dinlenebiliyor.

Modelde bulunan USB 2.0 bağlantı girişi, harici hard disk, bellek kartı veya flaş sürücülerden yararlanarak JPEG, MP3, MPEG4 ve DivX dosyaları gibi daha fazla dijital içeriğin televizyonda gösterilebilmesine olanak tanıyor.

Yeni SL9000, tasarmı ve teknolojisiyle olduğu kadar çevreci özellikleriyle de sınır tanımıyor. Beş ayrı enerji tasarruf moduna sahip olan model, klasik LCD televizyonlardan yüzde 80'e varan oranlarda daha az enerji tüketiyor. Aynı zamanda, LG'nin odadaki ışığı inceleyerek televizyonun arkadan aydınlatmasını akıllı bir biçimde kısan akıllı sensörü, görüntü ayarlarını otomatik olarak yapıyor.

LG'nin Çerçevesiz TV Serisi'nin diğer bir modeli olan SL8000'in enfes dış görünümünün altında, LG'nin "Uzman Modu" aracılığıyla hassas ayar yapılabilen Full HD 1080p SuperIPS bir panel bulunuyor. TruMotion 200Hz teknolojisi, ekranda hızlı hareket eden görüntülerin daima keskin olmasını sağlarken, 150,000:1 oranındaki dinamik hassas kontrast, televizyona şaşırtıcı bir netlik kazandırıyor. Özel akıllı sensör ve enerji tüketimini azaltan özellikler SL8000'de de yer alıyor.

Basın bülteninden derlenmiştir

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

atinin yeni teknolojisi için bu monitör çok güzel olacak 3 tane alırım ben bundan

çoklu ekran olayı mükemmel olur bunda

Nvidia 3D Vision destekliyormu nvidia 3d gözlükle kulana bilirmiyiz.

"atinin yeni teknolojisi için bu monitör çok güzel olacak 3 tane alırım ben bundan"

sayısal oyna.

''sayısal oyna''

neden sayısal oynayayımki imkanım var alıyorum :) zaten hd 5970'in incelemesini yapmışlar deli oldum gelsede tr'ye alsak

Hıhı 3 Tane ALırsın. Kaç Paradır Kim Bilir.

LG tft paneli samsungdan alıyordu demi kendi üretmiyor.

bundan 3 tane birleştirip(bir alta bir üstte olarak) Phenom II+Crossfire yapılmış iki adet HD 5970 ile eğlecenin doruğuna bakılacak bir ürün.Tabi parası olan için :)

gerçekten iyi şeyler üretiliyor ama ekranın ortasındaki ayırıcı çizgi gıcık duruyor dikkatli bakarsanız anlarsınız göremiyenler için söyleyim videoyu izleyin çizgi çok belli ekranın ortasında

led tv ile led arka aydınlatmalı lcd monitörler hakkında ayrıntılı bir makale yayınlarsanız sevinirim. ikiside aynı şeymi ? yoksa biri sadece arka aydınlatmada diğerinde pikseller plazmada olduğu gibi kendinden aydınlanan (yanan) led piksillermi ? eğer öyleyse aralarında çok performans farkı olacağını zannediyorum teşekkürler
(dinamik kontrast çıktı mertlik bozuldu :((

5970 + Eyefinity baba olur işte bunla.

'' LG tft paneli samsungdan alıyordu demi kendi üretmiyor. ''

Hayır. Samsung'tan almıyor. Her ikisininde üretim parçaları aynı firmadan geliyor ama daha sonrası ise Samsung ve LG'nin işlemesine kalıyor.

o ortasındakı cızgı iki farkı ekranı anlatmak ıcın yapılmıs

bu cihazları ben ilk avrupa sitelerinde gördüğümde bu cihazların gelmesi tr ye baya sürer diye ama daha 1 ay oldu ve trde satışa çıktı. sl 8500 1 ay önceden satan yerler vardı sl 9000 de (istanbul bilişim. ) bu istanbul bilişim çok olmaya başladı artık adamlar fabrikanın önünde yatıyorlar sanki en yenş cşhazı alıp geliyorlar kafamız allak bullak oluyor. biz daha lh serilerini araştırıken şimdi de sl serilerini soktular kafamıza bu sl9000 görmeden karar vermeyin arkdaşlar gördüm ve mükemmel bir görüntü tasarıma sahip

lg kendi panelini kendi üretiyor ve ilk panelide üreten firma lg firmasıdır.ama sony i merak ediosanız samsungdan alıyoo :):)

Sen de yorum yaz