LG G Flex testte!

LG'nin kavisli dev cep telefonu test merkezimize konuk oldu; biz de onu A'dan Z'ye test ettik!

Arayüz

Arayüz

Android 4.2.2'yle (Jelly Bean) gelen LG G Flex, LG'nin özel arayüzünü kullanıyor. Geçtiğimiz bir sene içinde herhangi bir LG cep kullandıysanız arayüz size tanıdık gelecek.

Cihazı arkadaki güç düğmesine basarak veya LG'nin Knock On işlevi sayesinde ekrana çift dokunarak uyandırabiliyorsunuz. Ama telefon bazen inatçı davranabiliyor; onu uyandırmak için ekrana iki kez vurmanız yetmeyebiliyor.

G Flex'teki yeni bir işlev sayesinde kilit ekranında cihazı yatay tutarken baş parmaklarınızı ekranın dışına doğru sürüklediğinizde, bir tür medya merkezi açılıyor. Bu sayede fotoğraflara, videolara, YouTube'a ve Kore'ye özel TV uygulamasına hızla erişebiliyorsunuz.

G Flex, LG'nin Q Slide gibi Q uygulamalarıyla geliyor. Q slide, ekranda birden çok pencere açmanıza izin veriyor.

Varsayılan olarak 5 giriş ekranına sahipsiniz. Kaydırırken ekranların sonuna geldiğinizde baştaki ekrana dönüyorsunuz, yani devamlı olarak kaydırmanız mümkün. Uygulamalar bölümü, uygulamalar ve widget'lar şeklinde gruplara ayrılmış. Bunun yanında arama, uygulamalarını sıralamaya veya silmeye yarayan ayarlar işlevleri bulunuyor.

Uyarı panelini aşağı çektiğinizde NFC, GPS, ekran döndürme, bluetooth gibi ayarları hızla açıp kapamanıza izin verecek ayarlara ulaşabiliyorsunuz. Parlaklık ve hızlı ayarlar, uyarı panelinden ulaşabileceğiniz ayarlar arasında.

Android'le daha önce tanıştıysanız, LG G Flex'e kısa sürede alışacaksınız. Birçok işlevi kendiniz keşfetmeniz mümkün. LG'nin eklediği kilit ekranı işlevleriyle ilgili ipuçlarını ise internette rahatça bulabilirsiniz.

Elimizdeki cihaz Kore'ye özel üretildiğinden uluslararası modeldeki uygulama ve işlevler farklılık gösterebilir. Bu yüzden yazımızda cihazın temel işlevlerini ele alıp size bir onun kullanımıyla ilgili fikir vermek istedik.

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

Lg g3 ü sabırsızlıkla bekliyorum mutlaka alacağım gayet kalite ve ucuza satiyor lg ismini duyurmayi basardi

G3 un cikmasina daha var. G2 yeni zaten.

Büyük telefon almak isteyenler için iyi bir seçenek tabi fiyatı çok önemli.

ekranın yansıma yapmaması için az miktarda kavis faydalı olabilir ama bence hiç gerek yok.

"Telefonun kendini ne kadar onarabildiğini görmek için USB jakının kenarını çizdik ve 24 saat geçmesine rağmen hala çiziğin ortadan kalkmasını beklemekteyiz." chip süpersiniz yaa ölmekten güldüm:)

Kendini onarabilme yeteneğini acilen geliştirmeleri gerekli. LG'nin bu iş üzerine daha çok çalışma yapması ve diğer ürünlerine de bu özelliği eklemesi firmanın adının çok daha sık duyulur hale gelmesini sağlayacaktır ayrıca. Bilge Baykuş / Wise Owl

lg flex e de mıcrosd destegı yok bence cok fazla satmazlar.

Bir telefon niye kavisli olur ki!!!! Bu gelip geçici bir fantezi olacaktır.

@11 Oca 2014 20:27 evet orası öyle ama katlanabilir bir ekran için ilk adımlar diye biliriz buna .

kavisli telefon cepte nasıl taşınır onu merak ediyorum bence fazla tutulmaz taşıma bakımından.

daha iyileri de gelecek bunlar başlangıç katlanabilir ekranlara hazır olun

@13 Oca 2014 15:13 ben ekranın katlanabileceğine inanmıyorum bugün kağıdı bile katlasanız eskisi gibi olmuyor dijital likit kristal ekran nasıl katlanıp sonra eski haline gelecek bence hayal kurmamak gerek.

@14 Oca 2014 04:13 Sen düz kağıdı kıvırırsan tabiki eskisi gibi olmaz... Bu fabrika çıkışı kavisi , düzeltirsen eskisi gibi olmaz ;)

sen ilk önce adam akıllı yazılım desteği ver cihazlarına sayın LG. Zamanında aldığım optimus 3d güncellicez dediler bilmem ne dediler yazılım versiyonu çıktığı sürümde kaldı. Verdiğim paraya yazık bir daha LG ürün almakmı tövbeeeeee......

Bir iphone değil.

bizim millet fabrikadan yamuk gelmiş diye düzeltmeye çalışıpda kıra bilir...

@14 Oca 2014 13:26 Kıra bilir değil kırabilir. Kendi milletini aşağılarken bari düzgün yaz..

@16 Oca 2014 14:04 da ayrı yazılır bi de.

kavisli yapısı gereği kullanım açısından nasıl olur denemek lazım. Fakat büyük telefon kullanmayı sevenler için iyi bir alternatif olabilir. LG artık telefon konusunda çok çok daha iyiye gidiyor.

bende denedim kavisin rahatlığını yatay kullanımda acaip hissettiriyor. ama dikey kullanım için aynısını sötleyemiyecem.

kesinliklekullanılması en keyifli telefon olacak ekranın farkı tasarımın farkı ortada zaten bilmiyorum yani LG teknolojisi bize daha neler gösterecek.

Benim flex ekran cozunurlugu cok kotu herkesinkimi boyle anlamadim

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir