LG G Flex testte!

LG'nin kavisli dev cep telefonu test merkezimize konuk oldu; biz de onu A'dan Z'ye test ettik!

Pil ömrü ve performans

Pil ömrü ve performans

Pil ömrü ve performans

3.500mAh'lik büyük bir pile sahip LG G Flex, tek şarjla 2-3 günü rahatlıkla çıkarabiliyor. Bu süre zarfında push uyarılarının çoğu uygulamada açık olduğunu, video izleyip müzik dinlediğimizi, yoğun grafiklere sahip oyunlar oynadığımızı da söyleyelim.

90 dakikalık HD test videomuzu tam parlaklıkta ve en yüksek ses seviyesinde izlediğimizde ise pilin yüzde 100'den sadece yüzde 87'ye gerilediğini gördük. Bu oldukça etkileyici.

Performans

G Flex'in gerçek hayattaki performansı harika. Hız testleri konusunda ise çekincelerimiz var, çünkü şu sıralar çoğu üretici, testlerde daha iyi görünmek için onlara özel performans artırımları uyguluyor.

1 haftalık denememizden sonra günlük kullanımda, uygulamaları kullanırken, oyun ve video izlerken G Flex'in performansının sizi hayal kırıklığına uğratmayacağını rahatça söyleyebiliriz. G Flex'i kullandığımız sürece herhangi bir gecikme veya takılmaya rastlamadık. Bunda 2.26GHz Snapdragon 800 işlemcinin ve 2GB RAM'in önemli katkısı olsa gerek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

Lg g3 ü sabırsızlıkla bekliyorum mutlaka alacağım gayet kalite ve ucuza satiyor lg ismini duyurmayi basardi

G3 un cikmasina daha var. G2 yeni zaten.

Büyük telefon almak isteyenler için iyi bir seçenek tabi fiyatı çok önemli.

ekranın yansıma yapmaması için az miktarda kavis faydalı olabilir ama bence hiç gerek yok.

"Telefonun kendini ne kadar onarabildiğini görmek için USB jakının kenarını çizdik ve 24 saat geçmesine rağmen hala çiziğin ortadan kalkmasını beklemekteyiz." chip süpersiniz yaa ölmekten güldüm:)

Kendini onarabilme yeteneğini acilen geliştirmeleri gerekli. LG'nin bu iş üzerine daha çok çalışma yapması ve diğer ürünlerine de bu özelliği eklemesi firmanın adının çok daha sık duyulur hale gelmesini sağlayacaktır ayrıca. Bilge Baykuş / Wise Owl

lg flex e de mıcrosd destegı yok bence cok fazla satmazlar.

Bir telefon niye kavisli olur ki!!!! Bu gelip geçici bir fantezi olacaktır.

@11 Oca 2014 20:27 evet orası öyle ama katlanabilir bir ekran için ilk adımlar diye biliriz buna .

kavisli telefon cepte nasıl taşınır onu merak ediyorum bence fazla tutulmaz taşıma bakımından.

daha iyileri de gelecek bunlar başlangıç katlanabilir ekranlara hazır olun

@13 Oca 2014 15:13 ben ekranın katlanabileceğine inanmıyorum bugün kağıdı bile katlasanız eskisi gibi olmuyor dijital likit kristal ekran nasıl katlanıp sonra eski haline gelecek bence hayal kurmamak gerek.

@14 Oca 2014 04:13 Sen düz kağıdı kıvırırsan tabiki eskisi gibi olmaz... Bu fabrika çıkışı kavisi , düzeltirsen eskisi gibi olmaz ;)

sen ilk önce adam akıllı yazılım desteği ver cihazlarına sayın LG. Zamanında aldığım optimus 3d güncellicez dediler bilmem ne dediler yazılım versiyonu çıktığı sürümde kaldı. Verdiğim paraya yazık bir daha LG ürün almakmı tövbeeeeee......

Bir iphone değil.

bizim millet fabrikadan yamuk gelmiş diye düzeltmeye çalışıpda kıra bilir...

@14 Oca 2014 13:26 Kıra bilir değil kırabilir. Kendi milletini aşağılarken bari düzgün yaz..

@16 Oca 2014 14:04 da ayrı yazılır bi de.

kavisli yapısı gereği kullanım açısından nasıl olur denemek lazım. Fakat büyük telefon kullanmayı sevenler için iyi bir alternatif olabilir. LG artık telefon konusunda çok çok daha iyiye gidiyor.

bende denedim kavisin rahatlığını yatay kullanımda acaip hissettiriyor. ama dikey kullanım için aynısını sötleyemiyecem.

kesinliklekullanılması en keyifli telefon olacak ekranın farkı tasarımın farkı ortada zaten bilmiyorum yani LG teknolojisi bize daha neler gösterecek.

Benim flex ekran cozunurlugu cok kotu herkesinkimi boyle anlamadim

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir