LG G2'nin Türkiye tanıtımı yapıldı!

LG'nin yeni amiral gemisi cebi LG G2'nin Türkiye tanıtımı yapıldı! İşte LG G2...

LG G2'nin Türkiye tanıtımı yapıldı!

LG Electronics, kısa bir süre önce küresel duyurusunu yaptığı yeni ezberbozan telefonu G2'nin Türkiye tanıtımını bugün Hilton Convention Center'da gerçekleştirdi. 'Senden Öğreniyorum' konseptiyle geliştirilen G2, akıllı telefonda standardı tamamen değiştiriyor ve tuşları arkaya taşıyor. G2, 5.2 inç'lik ekranına rağmen ortalama bir kişinin tek elle rahat bir şekilde kavrayabileceği şekilde tasarlandı.

LG G2'nin basın toplantısında açılış konuşmasını yapan LG Electronics MEA (Middle East Africa-Ortadoğu ve Afrika) Bölgesi Başkanı James Park, Türkiye'nin bölgedeki en büyük ülkelerden biri olduğunu, teknoloji potansiyeliyle diğerlerine örnek olduğunu söyledi. Park, Türk kullanıcılarının beklentilerinin kendileri için büyük önem taşıdığını da sözlerine ekledi.
 
Toplantıda konuşan LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho, akıllı telefon devrinin 2007 yılında ciddi bir ivme kazandığını belirterek günümüzde tüketicilerin istekleri ve şirketlerin yarattıkları arasında bir uçurum oluştuğunu söyledi. LG'ye göre yeniliğin tüketicilerde yankı uyandırması gerektiğini vurgulayan Cho sözlerini şöyle sürdürdü: "En son model akıllı telefonumuz G2 insan davranışlarını anlamak, öğrenmek ve daha iyi yansıtmak üzere gayret ediyor. G2 sizi aklımızda bulundurarak gerçekleştirdiğimiz binlerce saatlik araştırma ve geliştirme çalışmasının bir sonucu."

LG ve Qualcomm işbirliği

Etkinlikte bir konuşma yapan Qualcomm Türkiye Genel Müdürü Barış Ruacan ise LG ile Qualcomm arasındaki ilişkinin 20 yıl öncesine dayandığını, o tarihten beri stratejik ve sağlam işbirliklerini sürdürdüklerini belirtti. "İlişkimizin tek bir amacı vardı: Akıllı telefon kullanıcılarımız için benzersiz deneyim sunmak" diyen Ruacan, Qualcomm Snapdragon 800 işlemciden beslenen LG G2'nin, iki şirketin yorulmak bilmeyen çabalarının sonucu olarak ortaya çıktığını ifade etti.

Tasarımda yeni boyut

Tasarımda yeni boyut

LG G2'nin diğer akıllı telefonlardan farklı olarak tuşları ürünün arka kısmında yer alıyor. Telefonun arkasındaki 'Sihirli Tuş' kolay ve doğal bir nagivasyon sağlıyor. Yan tuşlara ihtiyaç duyulmayacak şekilde, tam işaret parmağının altına yerleştirilmiş bu tuş, telefon tutuşunda en çok kullandığınız işaret parmağınızdan yola çıkarak tasarlandı.

Üstün pil ömrü

LG G2, 5.2 Full HD ekrana sahip. Sadece 2.65 mm'lik inceliğe sahip telefon, IPS teknolojisi ile üstün görüntü kalitesi sunuyor. Öte yandan LG G2'nin 3,000mAh pili en büyük yeniliklerinden biri. Bu pil tüm gün boyunca kesintisiz kullanıma olanak tanıyor.

Hareketli görüntülerde tam netlik

LG G2'nin fotoğraf makinesinde bulunan Optical Image Stabilizer (OIS) teknolojisi hareket halindeki görüntülerin bile daha net, parlak ve canlı olmasını sağlıyor. OIS teknolojisine sahip birçok fotoğraf makinesi 4MP ile 8MP arası çözünürlük sunarken LG G2 13MP fotoğraf makinesiyle dikkat çekiyor.

Misafir Modu ile G2 deneyimini özelleştirme

Bu özellik, telefonun sahibi ile birlikte diğer bir kullanıcının daha cihazı kolay şekilde kullanmasını sağlıyor. Misafir Modu sayesinde her iki kullanıcı da ekrana çizdiği şekille ayrı bir telefon kilidi oluşturabiliyor. Böylelikle kullanıcı telefonunu dilediği zaman paylaşabiliyor ve ayarlamaları aynen bıraktığı şekilde kalabiliyor.

Stüdyo kalitesinde Hi-Fi ses 

LG G2, bir CD'den çok daha üstün, stüdyo kalitesinde 24 bit/192kHz Hi-Fi playback sese sahip. Bu da kullanıcıların, daha önce bir akıllı telefonda görmedikleri gerçek ses performansına şahit olmaları anlamına geliyor.

Sese zoom yapın

Telefonun, video kaydı çekimi sırasında sese göre odaklanmasını sağlayan Audio Zoom adlı önemli bir özelliği bulunuyor. Bu özellik sayesinde video çekiminde sesin geldiği noktaya doğru zoom yapıldığında ses artıyor ve sesin kayıtta daha net şekilde duyulması mümkün oluyor.

LG G2, 1599 TL fiyatı ile Türkiye pazarında tüketiciyle buluşuyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

bu teknolojinin sonu nereye varır bilinmez doğrusu

Yeni kral bu galiba.Samsung un fiyatı belli.Çıkarsa bomba bir tek sony kaldı ondan çıkar.

LG estetik olarak iyi ürün üretiyor.Fakat kullandığı malzemeler çok kalitesiz.Bu yüzden ürünleri çabuk arızalanıyor.türkiyede servis ağıda çok iyi değil.Ürünlerini satmayı planlıyorsa servis ağını çok iyi oluşturması ve bunun da reklamını ve uygulamasını anlatmalı ve göstermeli.

nebiçim gemi bu? suda yüzemezki hemen batar

Teknosadan on siparis verdim. Sozde 25 eylulde stoklardaydi. Mh yi aradim. Henuz gelmemiş. O zaman siteye niye 25 eylulde stoklarda yazip kandirdiniz teknosa. Bu ilk ve son alisverişim oldu. Teknosadan almayin arkadaşlar.

alınır aga güzel mal :D

Siz bize harici hafıza kartından bahsedin.Var mı ? Tabii ki yok.Canavar gibi telefon fakat ek harici kart takılamıyor.Yoksa direkt bunu alıcaktım.İnsan Samsung'a yönelmek istemiyor lakin elde değil mahkum kalıyoruz.

Ortadoğu ve Afrika) Bölgesi Başkanı James Park, Türkiye'nin bölgedeki en büyük ülkelerden biri olduğunu, teknoloji potansiyeliyle diğerlerine örnek olduğunu söyledi. hahahaha adam koymuş lafı burda..kısaca siz teknoloji özürlü ve görgüsüz bir milletsiniz diyor bizde'ki sazanlarda bizi övdü sanıyor.

LG güzel telefonlar üretiyor ama yine de beş para etmez. Çünkü müşteri desteği SIFIR, güncelleme konusunda verdikleri sözleri asla tutmuyorlar. Sorulan sorulara asla tatmin edici yanıt vermiyorlar. Yani YARAMAZ...

2.65 mm incelik nedir ya doğru düzgün bilgiler ile haber yapın

"Sadece 2.65 mm'lik inceliğe sahip telefon" dimensions: 138.5 x 70.9 x 8.9 mm Yani kalınlık 8.9 mm olacaktı

2,65 mm olan ekran. Sadece bir dizgi hatası olmuş, o kadar...

2,65 mm olan ekran. Sadece bir dizgi hatası olmuş, o kadar...

muhteşem bir telefon hemen alıcam. 1600 tl 16 gb. en iyi akıllı telefon bence.

bu defa lg akıllı telefon piyasasında ismini duyuracak. gerçekten amiral gemisi. güzel telefon :D

2.65 mm incelik nedir ya?

şu arka tuş bir yere koyduğunda kendiliğinden basılır mı acaba bilen varmı .........

Sen de yorum yaz