LG G3 hem parmak izi, hem de göz tarayacak!

iPhone 5S parmak izi okuyor; Galaxy S5'in göz tarayacağı söyleniyor. Ama bu cep ikisini de yapabilir

LG G3 hem parmak izi, hem de göz tarayacak!

Koreli elektronik devi LG, zaferlerle dolu eski günlerine geri dönmek için, şu sıralar piyasada çok konuşulan biyometrik güvenlik yöntemlerini kullanabilir. Apple'ın, parmak izi sensörlü iPhone 5S modeline gösterilen yoğun ilgiden ilham alan LG'nin, hem parmak izi kontrolü hem de göz bebeği kontrolü yapan bir telefonu piyasaya çıkarabileceği konuşuluyor.

Bir basın toplantısı sırasında, LG'nin yöneticilerinin de, şirketin gelecekteki amiral gemisi modellerinde her türlü biyometrik ölçüm yönteminin kullanılmasına sıcak baktıklarını açıklamaları bu iddiaları destekliyor. Hatta yakında piyasaya çıkması beklenen G3 modelinde hem göz bebeği kontrolü hem de parmak izi kontrolünün bulunabileceği tahmin ediliyor.

LG'nin yeni G3 telefonunu yaz başında piyasaya sürmesi bekleniyor. Bu da firmanın, MWC 2014 etkinliğinde ortaya çıkacak telefonları görerek rakiplerinin modellerine göre daha gelişmiş bir telefon tasarlayabilmesi anlamına geliyor. 

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

hiç sanmıyorum.

Şifre yöntemii her daim en mantıklısı.Sırf özellik olsun diye ve telefonların fiyatlarını arttıracaklar diye yapılıyor bu gelişmeler.Gereksiz !

kim nederse desin lg en güzel telefonları yapıyo ark.

Tüm firmalardan bir parça topla koy olsun bitsin dimi

LG G2'yi inceleme fırsatım oldu, tek kelime ile muhteşemdi...

LG ve Sony bu piyasada olması gereken iki büyük firma. Yoksa iş diğerlerine kalacak olursa vay hâlimize.

ben ise şunu söyleyebilirim G serisi güzel ama micro kart girişi olsa güzel olurdu

mikro kart kullanımı telefonun performansını olumsuz etkiliyo mesela apple da mikro kartı desteklemiyor bu şekilde telefon daha uzun süre maksimum perfrmans gösterebiliyor..

Asya çıkışlı markaları bi sevemedim arkadaş Sony hariç ona laf yok PS WALKMAN gibi ürünler var ortada devrim yaratan ama lg Samsung ne urettiki bu güne kadar üretilmemiş olan hep kopya hep kopya

G3 LG nin en iyisi olacak bence şuana kadar G3 gibi bir akıllı telefon olmadı özellikle bu iki özellikle yani parmak izi okuyucu ve göz tarayıcısı ile akıllı telefonların lideri olur.

su geçirmez telefon yok mu yav sony'den başka, öbürleri uyuyolar mı?

@19 Şub 2014 15:37 sa active den haberin yok galiba

@19 Şub 2014 15:37 samsung galaxy s4 active suya dayanıklı xperia z ve z1 ve z ultra gibi

@19 Şub 2014 15:37 sırf senin için su geçirmez yapsınlar uyumasınlar demi hatta senin için telefonun adını denizaltı telefonu olarak değiştirsinler

saç tarayanı yok mu bunların:)

Ben telefondaki giriş kilidini kaldırıyorum. Adamlar parmak iziyle gir diyor...

Galaxy s5te suya dayanıklı olarak gelecek

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir