LG G3'ün işlemcisi göz kırptı!

LG'nin bir sonraki amiral gemisi cebi, bu müthiş canavarla birlikte gelebilir!

  • Zeynel A. Öztürk
LG'nin mobil işlemcileri güçleniyor

2014'ün mobil işlemcileri cepleri adeta uçuracak gibi görünüyor. Bu seferki söylentilere göre LG, Odin işlemcisinin dört ve sekiz çekirdekli sürümlerini geliştirecek.

Korece web sitesi Digital Times'ın raporuna göre LG'nin Cortex A15 çekirdeklerinin hızı 1.7GHz'ten 2.2GHz'e çıkacak. Sekiz çekirdekli yonga üzerindeki ikinci dört çekirdekli birim de hızlanarak 1.2GHz yerine 1.7GHz saat hızında çalışacak.

Samsung'un amiral gemisi cebi Galaxy S4'te kendi sekiz çekirdekli işlemcisini kullandığını biliyoruz. Aynı yolu diğer cep üreticilerinin de takip etmesini bekleyebiliriz.

Qualcomm'un henüz duyurduğu 4K destekli Snapdragon 805 ve MediaTek'in ilk "gerçek sekiz çekirdekli" işlemcisi, mobil işlem gücü savaşlarının kızıştığını gösteriyor. LG'nin yeni sekiz çekirdekli işlemcisi ise LG G2'nin halefi olacak cepte yer alabilir (LG G3).

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Çekirdek sayısı değil hızı artsın mümkünse sayı arttıkça ısınma sorunu ve erkeb pil tüketimi ortaya çıkıyor

Canavar ne ya niye bu kadar şişiyorsunuz?

gelsin gelsin g3 biran önce gelsin ki g2 nin fiyatı düşüp nasiplenelim

LG G2 kullanıcı olarak, yine 3000 mAh ve üstü olursa + Snapdragon 805 olursa hiç düşünmeden alırım. Fiyatı zaten uygun geliyor samsung veya iphone gibi kar marjı fazla değil.

bi uçuramadınız şu cihazları. her bir işlemci duyurulduğunda uçtu uçuyor kaçtı kaçıyor

LG G2 modelini yakından deneme fırsatım oldu, gerçekten çok güzel bir telefon yapmışlar, şık, estetik, hızlı ve diğerlerine göre uygun bir telefon

samsung çakmacısı lg

işlemciler gelişiyor ama bataryalarda kullanılan teknoloji hep aynı. nereye kadar böyle devam edecek?

Lg g3 çok güçlü!

Biri demiski lg icin,samsung cakmasi demis:) acaba o kisiye soruyum samsung, un ekranini kim uretiyor

Note 3 = 2200 TL Teknosa G2 = 1599 TL Teknosa (50-60 TL daha ucuz olabilir aklımda böyle kalmış) G2 nin kalemi yok evet ama işlemcisi daha iyi ve fiyatı daha uygun umarım G3 de bu şekilde devam eder

LG g2 rakiplerine bakınca çok uygun fiyatı sahip ve özellik oralrakda çok mükemmel bir telefon merak edilen g3 nasıl özelliklere sahip bir telfon olcak..

G2 çok harika bir telefon

G2 ye yeterince iyi zaten. G3 e ne gerek var.

G3 gelmiş geçmiş en donanımlı telefon olacak parmak izi ve yüz tanıma teknolojileri olacak ben cok begendim umuyorum devamı gelir LGden daha cok beklentim var.

Lumia 1820 geldiğinde görürüm ben sizi

G3 yani şuana kadar gelmiş geçmiş en iy akıllı cihaz olacak yani özellikleri ve donanımı müthiş ben cok begendim Lg yine çok kral bir iş çıkarmış

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost