LG G4'ün kamerası, S6 ve iPhone 6 karşısında!

LG G4'ün kamerası, Samsung Galaxy S6 ve Apple iPhone 6 karşısında neler yapabiliyor?

LG G4'ün kamerası, S6 ve iPhone 6 karşısında!
Gizmodo

Piyasadaki en iyi telefonlar, en iyi kameranın kendisinde olduğu konusunda bizi ikna etmek için Ultrapixel, lazerli odaklanma gibi teknolojik niteliklerden, daha doğrusu pazarlama sözcüklerinden faydalanıyorlar. Peki hangi amiral gemisi telefonun kamerası, ne kadar iyi? Gizmodo'nun testleri bilimsel bir değer taşımasa da, cevaba yaklaşmanızı sağlayabilir.

Yeni tanıtılan LG G4'ün kamerasının çektiği fotoğrafların iPhone 6 ve Galaxy S6 karşısında nasıl durduğunu merak eden Gizmodo, aşağıdaki karşılaştırmaları gerçekleştirdi.

Günışığı testi

Bu testte G4, keskin detaylarıyla LG G4 öne çıkıyor. Galaxy S6'nın yakaladığı kare, onu yakından takip etse de iPhone 6'nın yakaladığı karede bir sorun var.

Yukarıda LG G4'le çekilen fotoğrafın tam halini görüyorsunuz.

Düşük ışık

LG G4, karlanma azaltma konusunda diğer iki telefona göre çok daha sert davranıyor. Bu da ortaya yumuşak, bulanık bir görüntünün çıkması demek. Yine de LG G4'ün yakaladığı kare, iPhone 6 ve Galaxy S6'nınki karşısında fena değil. Bununla birlikte G4, renk isabetinde bocalıyor. Üç telefondan en iyi renk dengesini yakalayan cihaz, şişe üzerindeki yazının beyaz renginden de anlayabileceğiniz üzere iPhone 6.

Ön kamerada yapılan testler ise G4'ün kamerasının Galaxy S6 ve iPhone 6'ya kıyasla çok daha bulanık görüntüler ürettiğini gösteriyor. Dahası G4, test editörünün yüzünü turuncu renge yaklaştırmış.

Testler, LG G4'ün kamerasının karışık sonuçlar verdiğini, ancak bazı alanlarda öne çıktığını ortaya çıkarıyor. Günışığında yakalayacağınız fotoğraflar müthiş görünürken, düşük ışıktakiler de fena değiller. Site, G4'ün odaklanma hızının S6'yla eş seviyede olduğunu, dolayısıyla iPhone 6'dan hızlı olduğunu söylüyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

s6 hepsini dövmüş......

@05 Mayıs 2015 16:53 dalga mı geçiyorsun yoksa kör müsün.

Yani kamerası okadarda süper deil

Aralarında en iyi kamera G4'de

s6 ezer geçer bence......

hepsi yalan hepside 2000tl üzeri vererek alınan bir cihaza yakışmayacak kameralar,kim nederse desin lumia 1020,1520,930,820 bile bu dördünü yere serer kamerada.

iPhone dış mekan çekimi için sorun var demişsiniz ama sorunu açıklamamışsınız. Mobil cihaz üzerinde çok net belli olmuyor çünkü. G4 gürültü azaltmada gayet iyi, ama dış mekanda iPhone fena değil. S6 ise dış mekanda solgun görüntü yakalamış. Düşük ışıkta da iPhone ve S6 beyaz dengesi dışında neredeyse aynı görüntü kalitesine sahip. Ama şahsi fikrim, iPhone>S6>G4 (çok küçük farklarla)

@05 Mayıs 2015 21:48 Dışarıda iphone'un renkleri gerçekçi, G4'ün fotoğrafı net ve keskin, S6'da beyazlar patlamış bembeyaz foto çekmiş. Loş ortamda yine iPhoneun renkleri gayet iyi ama en iyi G4 çekmiş, S6 ise bence berbat fotoğraf çekmiş. Kumlu kumlu resmen. Bana göre sıralama G4>iPhone>S6 Not: iPhone 6 Plus sahibiyim

tamam şampiyonlar ligine hangisi çıkıyor hangisi lumia 930-1520nin sonraki kurbanı :D

Bu mu S6'nın mükemmel fotoğraf makinesi? Demek ki diğer incelemeleri yapanlar bariz Samsung'tan para almış. Şişenin sol tarafına bakın resmen kumlu kumlu leş. Sonuç olarak: En gerçekçi renk iPhone 6'da En net, en keskin fotoğraf LG G4'te S6'da ise açık havada beyazlar patlamış, düşük ışıkta kumlanma aşırı derecede.

atlanılan bir husus var. g4 ile manuel modda eksiklerin hepsini kapatıp her türlü koşulda harika fotolar çekebilirsiniz. ama diğerlerinde asla!

o yüzden şu an cebinde g4 var değil mi!@06 Mayıs 2015 01:07

nokia sız ve sony siz tartışma yapılamaz

@06 Mayıs 2015 11:41 sony ne ya telefon mu sony z3 ün çamur kamerasını görmedin sen galiba kırmızıyı pembe çıkartıyo resmen

o değil de lg g4 ün şekli bildiğin hacı amca telefonu olmuş :)

@06 Mayıs 2015 17:11 hahha katiliyorum sana es 6 cok daha sık tel

lumia 1020 varken takmıyorum bu tarz şeyleri :D hala yaklaşabilen olmadı :D :D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir