LG G5'in ekranı hep açık olacak!

LG'nin henüz tanıtılmayan yeni amiral gemisi G5'in ekranı hep açık kalabilir! Peki ama neden?

  • Ercan Uğurlu
LG G5'in ekranı hep açık olacak!

LG'nin 21 Şubat'ta Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtmaya hazırlandığı yeni amirali G5 hakkında, tanıtımına çok az kala resmi bir bilgi daha geldi. LG'nin resmi Facebook sayfasında paylaştığı bir GIF'e göre, G5'in ekranı her zaman açık olacak.

LG'nin paylaştığı GIF'e göre, G5'in ekranı her zaman açık kalacak. Ancak bu elbette ekranın, kullanım noktasındaki gibi olacağı anlamına gelmiyor. Bu, daha çok siyah bir ekran üzerinde basit şekilde yer alan ikonlarla bezeli bir ekrandan ibaret olacak... Böylece kullanıcı bildirimlerini sürekli ekranda görebilecek.

Her ne kadar bu özellik kulağa büyük bir yenilik gibi geliyor olsa da, aslında öyle değil. Daha önce Motorola, 2013 yılında Moto X modelinde benzer bir bildirim sistemini kullanmıştı. Öte yandan yine Nokia'da da benzer Göz Atma ekranıyla daha önce karşılaşmıştık.

LG G5, 21 Şubat'ta Barselona'da düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtılacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Tam Nokia diyecektim editor zaten yazmis. Sizden de bir sey kacmiyor ki, hevesim kursagimda kaldi. :D

Pöfff Lumia Glance screen (göz atmak ekranı) Çalınmasın özellik bırakmadılar. Birde yenilmiş gibi

öff aman ne yenilik ne yenilik! nokia 8810 kadar basit ve karizmatik telefonları özledik. dokunmatik akıllı ucubelerden kusacağız artık!

Ekranın bir kısmında sürekli sabit görüntü olması bir sure sonra ekranda iz kalmasına yol açacaktır. Umarım LG burasını da düşünmüştür. Kimse ekranında devamlı duran bir saat izi görmek istemez herhalde.

@11 Şubat 2016 15:33 guncel ekran teknolojilerinde oyle bir sey olmuyor

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost