LG Lifeband ve Heart Rate kulaklık tanıtıldı!

LG, yeni giyilebilir teknolojilerini CES 2014 salonunda ortaya çıakrdı! İşte Lifeband ve Heart Rate.

LG Lifeband ve Heart Rate kulaklık tanıtıldı!
LG Lifeband

LG Electronics sağlıklı yaşam için kullanılacak olan yeni ürünleri Lifeband Touch bileklik ve Heart Rate kulaklığının CES Fuarı 2014'te duyurusunu yaptı. Diğer cihazlarla uyumlu olan ve ergonomik bir tasarıma sahip olan bu ürünler, hiçbir ek çaba gerektirmeden kişinin kendi sağlığını izlemesini sağlıyor.

Lifeband Touch, akıllı telefonlar gibi kalp atışı monitörleri (HRM) ile uyumlu çalışıyor. İnovatif bir ürün olan Heart Rate kulaklık ise kullanıcıların spor yaparken kendi kalp atışlarını ölçümlemelerini sağlıyor. Her iki ürün de kullanıcıların sağlıklarını ciddi oranda kontrol altında tutmalarına yardımcı olurken birbirlerine kablosuz olarak bağlanabiliyor. Android ve iOS işletim sistemli tüm akıllı telefonlarla uyumlu olan ürünler, LG Fitness uygulaması ya da MyFitnessPal, Runkeeper veya MapMyFitness gibi diğer uygulamalara veri transferi yapabiliyor.

Asimetrik ve esnek

Lifeband Touch asimetrik ve esnek olduğu için diğer fitness bilekliklerine göre daha konforlu. Dokunmatik OLED ekranı ile tüm biyometrik değerleri, gelen çağrıları görüntüleyebiliyor ve müzik bile dinlenebiliyor. Diğer yandan kalori hesabı yapıp kişinin hız performansını gösteren ürün, uzaklık ve adım sayısını da ölçümleyebiliyor. Lifeband Touch, hareket algılama algoritması sayesinde kullanıcı bileğini çevirdiğinde otomatik olarak açılan ekrana sahip.

Lifeband Touch and Heart Rate kulaklık, 2014'ün ilk yarısında ABD'de satışa sunulacak, ve sırayla diğer ülkelerde yer almaya başlayacak.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

LG iyi gidiyor.

cep telefonuyla senkronizasyon sağlanması ve bildirimlere bileklik üzerinden ulaşabilmemiz çok iyi. ayrıca giyilebilir teknolojide LG bende varım diyerek kalitesini ortaya koymaya başladı

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir