LG'nin kavislileri 2014'te Türkiye'de olacak!

LG'nin yeni kavisli cep ve TV'leri, Türkiye'ye gelecek mi? İşte cevabı ve fazlası...

LG'nin kavislileri 2014'te Türkiye'de olacak!

LG Electronics kavisli ekran teknolojilerini içeren ürünlerini birer birer pazara sunmaya başladı. CES Fuarı 2014'te dünyanın ilk 21:9 formatındaki CURVED ULTRA HD TV'sini tanıtan şirket, kısa bir süre önce Asya'da kavisli akıllı telefonu 6 inç'lik G Flex'i tüketiciyle buluşturdu. Her iki ürünün de 2014 yılında Türkiye'de olması bekleniyor.

Dünyanın en büyük kavisli ekran tasarımına sahip televizyonu olma özelliği taşıyan 105UB9 LG CURVED ULTRA HD TV, 21:9 sinemaskop formatı ile sinemadaki izleme deneyimini evlere getiriyor. 11 milyon piksel ekran çözünürlüğe (5120 x 2160) sahip TV için büyük ekranda renk keskinliği ve derinliğini sağlamak amacıyla özel bir teknoloji geliştirildi. Thin Film Transistor (TFT) isimli bu yeni teknoloji, renk sızmasını önlüyor ve arka aydınlatmadaki düzensizlik sorununu ortadan kaldırıyor.

Kavisli ekran teknolojisine sahip akıllı telefon LG G Flex, 6 inç büyüklüğünde. 720p POLED ekranlı ürün, 7.9 mm kalınlığında ve sadece 177 gram ağırlığında. 3500 mAh gibi yüksek kapasiteli bir pille gelen bu özel telefonun bir diğer önemli özelliği arka kapağının kendi kendini tamir etmesi. Özel bir materyalden yapılan arka kapak, çizilme durumunda kendini anında tamir edebiliyor ve yeni görüntüsünü koruyor.

Kavisli ekran teknolojilerinde çığır açan LG, 2014 yılında yeni ürünlerinde bu teknolojiye ağırlık verecek.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

"Thin Film Transistor (TFT) isimli bu yeni teknoloji" TFT 1986'dan beri var, nasil yeni oldu!? http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_display_technology

Ekran kavisli olsa ne olacak teknoloji bitti.

3500 mAh batarya özelliği ile dayanıklı bir pil yapısına ve arka kapağını kendi kendine tamir edebilen bir G Flex'ten bahsediliyor. insanı hem şaşırtıyor hem de vay be dedirtiyor. teknolojinin getirilerini lg iyi bir şekilde harmanlayabiliyor

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost