LG'nin WebOS TV'si de sonunda sızdı!

"Lanetli" işletim sistemi WebOS ile çalışan ilk canavar, sonunda internete sızdı!

LG'nin WebOS TV'si de sonunda sızdı!

LG'nin HP'den satın aldığı webOS platformunu akıllı TV'lerde kullanacağı zaten biliniyordu. Hatta ilk modellerin önümüzdeki günlerde CES 2014 fuarında tanıtılacağı da neredeyse kesinleşmişti.

evelaks sitesinin ele geçirdiği görüntülerde, LG'nin fuar için hazırladığı görsel çalışmalarından birinde, WebOS ortaya çıktı. Bir televizyon ekranının alt kısmında farklı uygulamalara dair butonların yer aldığı dikkat çekiyor. Uygulamalar arasında, bir tarayıcı, Skype, You Tube, Facebook ve Twitter logoları da yer alıyor. Akıllı televizyonun 2.2GHZ çift çekirdekli işlemci ile çalışan ve 1.5 GB RAM'e sahip bir mini bilgisayara sahip olduğu da söyleniyor.

Bu donanım ve webOS işletim sistemi sayesinde, televizyon aynı zamanda mobil uygulamaları çalıştıran bir bilgisayar gibi işlev görecek. Bakalım LG'nin yeni televizyonu beklediği ilgiyi görmeyi başarabilecek mi?

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Her haberinde WeboS'u lânetli sıfatı ile anmak ne acımasızlıktır? Bu yakıştırma kötü bahtından dolayı sarf edilmiş olabilir ancak tekrar kullanına sunulan bir ürün için idâme ettirmek ne diye? Bu şekilde haberler yaptıkça, kim alacak WebOS'lu ürünleri? Özentiliğin de sınırı vardır. Özgün yorumlar getirin artık.

Snapshot'ları göndersene, Chip!..

@04 Oca 2014 14:57 CES'te tanitilacak sanirim. Bildigim kadariyla bir ekran görüntüsü vardi ortalikta dolasan.

iyiymiş :D kasarmı ram felan takarız artık :D

Bekleyip gorecegiz

Apple koyunlarından yazar yaparsanız böyle saçma başlıkları daha çok görürüz...

Lanetlik demek lg ye hakarettir

Onu geçtim İOS ve Androidin kullandığı işlem türlerinin çoğu (bkz multitask) hepsi WEBOS özentisi İlk facebook uygulaması bile hp nin sayesinde WEBOS e çıktı.ama piyasadaki rekabete meg whitman ın yüzünden yenikdüştü üstüne gidilseydi bütün sistemlerden saha stabildi..Lanetli olanı söyliyimmi size ''BASIN'' bişeyi lekeliyolar sonra tarihe gömüyorlar piyasada 1-0 yenik başlıyor o şeyde. işte bundan kaybetti buişletim sistemi şimdide uğraşırlar androide rakip yapmaya FİREFOX muş TİZEN miş hikaye bunlar engelişmiş ekip webos i yazdı sonrada kapanınca adamlar google tarafından alındı bukadar basit olay.

weboa bence androidden iyidir LG yaparsa yarım bırakmaz

bence böyle cihazın üstüne bir de yeni bir konsol hele bir de tv ye entegre bir şekilde lg' ye çok yakışır sonra görürürüz lanetli(!) işletim sistemini

lanetli sıfatı bence artık geçerli değildir. lg eğer işi ele aldıysa kötü bir ürün beklenilmez

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir