LG, Samsung'un başına çorap örmeye hazır!

Apple'ın açtığı davalarla başa çıkmakta zorlanan Samsung, şimdi bu cep deviyle de uğraşmak zorunda!

LG, Samsung'un ürünlerini yasaklatma hazırlığında!

Google, Samsung, Apple, Motorola, HTC, Microsoft gibi büyük teknoloji şirketlerinin tümü ihlal edilen patentler gerekçesiyle birbirleriyle güreşiyorlar. Şimdi ise bu mücadeleye Samsung'un patentlerini ihlal etttiğini iddia eden LG eklendi.

LG'ye göre Samsung Electronics ve Samsung Display, mobil cihazlardaki panel tasarımlarıyla, devre teknolojileriyle ve OLED yapısıyla ilgili 7 patenti ihlal etti. LG'nin ihlal nedeniyle satışının durdurulmasını istediği ürünler arasında Galaxy S3, S2, S2 HD, Galaxy Note, Galaxy Tab 7.7 var. LG'nin konu hakkında yaptığı açıklamalar ise şöyle:

"Uluslararası yasaklatma emri hakkında konuşmak için henüz çok erken. Ancak bu, tabi ki değerlendirebileceğimiz bir seçenek. Samsung'dan içten bir özürden fazlasını beklemiyoruz."

"Samsung, bize herhangi bir telif hakkı ücreti ödemeden patentli OLED teknolojilerimizi kullanıyordu. Ardınadn LG Display'in mobil cihazlar için küçük boyutlu OLED ekranlar üretemediği şeklinde dedikodular yaydı. Bu bizce kabul edilemezdi."

Samsung'un LG'nin isteğini yerine getirip özür dilemesi, onu Apple karşısında da zor duruma düşürebilir. Dolayısıyla şirketin özür dilemesi zor görünüyor. Bunun yanında LG'nin şikayeti, bir süre önce Samsung'un LG için söylediklerine oldukça benziyor. Samsung, büyük boyutlu OLED ekran teknolojisini LG'nin kendisinden çaldığını iddia etmişti.

OLED teknolojisinde önde olduğunu söyleyen Samsung ise LG'nin iddialarını kabul etmiyor ve şu sıralarda şirkete bir karşı dava açma hazırlığında.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

hırsız her yerde hırsız

@29 Eyl 2012 16:19 senden iyi olamaz gizli hırsız...

Meyve Veren Agac Taslanir Misali Her

@29 Eyl 2012 17:10 ne ağacı ne meyvesi la?

Meyve Veren Agac Taslanir Misali Butun Markalar Samsung'dan Birseyler Koparmak Icin Yarisir Hale Geldi.Bu Gelismelerde Telefon Anlaminda Samsung'un Dogru Emin Adimda Oldugunu Gosterir.

adamlar haklı.zaten para amacı güdseydi sadece özür dilesin demezdi

s2 neredeyse 2 senelik telefon,bu zamana kadar aklı neredeydi lg nin?

gelen vuruyor giden vuruyor samsunga :D ama yavaşlatamadılar bile...

Bu davadan birşey çıkacağını sanmam. İki firmada Kore firması, mutlaka aralarında anlaşırlar. :)

meyve veren agaç taşlanırmı adam sagdan soldan kopyalıyopr çalıyor neyin meyvesinden bahsediyosunuz zaten hiç sevmem samsungu sürekli kalitesiz gelir bana s3 harika bir telefon yalnız tasarımı ve büyüklügünü beyenmiyorum en iyisi iphone 4s ve 5 ben 4s çiyim kalite anlamında eline su dökecek telefon yok

Apple LG'yi para ile kandırıp SAMSUNG'a saldırtmış...

anlaşılan tescilli soyguncu-hırsızın akıllanmaya hiç mi hiç niyeti yok. gerçi bu gidişle hem itibar hemde para kaybederek kendi kendini yok etmeye meyilli gibi gözüküyor. hem şaşırtıcı hem de tam bir rezillik.....

Sony niye icat ettin oled ekranı... bak lg ve samsung birbirine girdi.

Saçma ürünü üretenin hakkıdır. İlk ortaya atanın değil. şekli benimkine benziyor diye sana patent hakkı vermez. Ürün gerçektende senin diye satılıyorsa patent ihlaline giriyor olmalı

nokia da kısa sürede samsung a dava açsın çünkü galaxy w ve ace 2 de resmen c7 nin tasarımını çalmış :)

Lg'nin saldirmasindaki amac kendi ihlal ettigi patent davalarindan kendini kurtarmak. Türkiye'de bir kac ay önce 300 milyon lira cezaya LG carptirilmadi mi? Kendini kurtarmak icin uydurma davalarla zaman kazanmaya calisiyor. Daha önce Samsung icin calisan ürün gelistirme mühendislerine is verip teknolojiyi calmakla suclanan LG'nin kendisi.

Bilmiyorsunuz madem atıp tutmayın. Sırf samsunga muhalefet olsun diye yazılmazki. Önce araştırın nedir ne değildir diye. Burda patent ihlali varsa oda lg nin ihlal ettiği gerçeğidir.

sony değil kodak icat etti. sony geliştirdi diğerleri gibi..

herkes devam etsin zaten hepsi birbirine düşmüşler bir kere

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir