LG ve Lenovo ikinci çeyrekte patlama yaptı!

En güncel cep satış rakamları, piyasada Apple ve Samsung'dan fazlasına da yer olduğunu ispat etti!

  • Zeynel A. Öztürk
LG ve Lenovo ikinci çeyrekte patlama yaptı!

IDC'nin rakamlarına göre cep telefonu piyasası, geçen senenin ikinci çeyreğine kıyasla yüzde 6 büyüdü ve ikinci çeyrekte toplam 432 milyon cep sevk edildi.

Rakamlarda en çok dikkat çeken detay, Alcatel, Huawei gibi piyasanın geriden gelen oyuncularının iki haneli büyüme oranları yakalamış olmaları. Yüzde 100'ün üstünde büyüme yakalayan LG'nin ve Lenovo'nun da akıllı cep performansı hiç fena değil. Bu durum, Apple ve Samsung gibi şirketlerin varlığına rağmen pazarda büyümek isteyen şirketler için yer olduğunun bir göstergesi.

Benzer durum, uygun fiyata yüksek kalite sunan Nokia Lumia 520/521'de yaşanmış, cihaz şimdiye kadar en çok satan Windows Phone'lu cep olmayı başarmıştı. Nokia şu sıralar aynı başarıyı uygun fiyatlı yeni Lumia 625'iyle elde etmek istiyor. Android'in cep piyasasına hükmettiğinden şüphe yok, ancak Nokia'nın gelirleri 2. çeyrekte gerilese de artan Lumia satışları, onu yakın zamanda ilk 5 üretici arasına sokabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

apple kulanıcısı değilim sevmem de, sony xperia z var çok şükür... ama apple'ye haksızlık edilmiş... samsung un irili ufaklı bir sürü akıllı telefonu var... keza LG ve ZTE nin de... apple ise her sene tek model ile yarışıyor..

@27 Tem 2013 16:34 takmışlar tek modelle hepsine kafa tutuyor..kim ona dediki tek model sat..apple ın tercihi bu.. diğer firmaların tercihi de çok çeşit..aileler çocuklarını yarıştırır.bazıları oyun konsollarını şimdi de telefonları tabletleri..daha neleri yarıştıracak bu millet merak ediyorum..

Satış olarak sony 3 sırada olduğunu okumuştum

Gerçekten Nokia, Lumia serisi ile atağa kalktı. 520 ile ucuz ve kaliteli telefon olacağını ispat etti. Şu anda 512 MB Ram ile stabil çalışan iki adet Akıllı telefon var. Birisi Apple iPhone 4S diğeri ise Nokia Lumia 520.

Sony agziyla kus tutsa olmayacak demek ki.

Sony fukaram ne yapsa ne etse ilklere giremedi gitti herkesden çok hakediyor japonlara saygım sonsuz hoss

Lenova nasıl ilk beşe girmiş ben hayatımda daha o telefonu canlı olarak göremedim lg dedemin ilk çıkan dokunmatik ve 2 3 tane daha enteresan olan sony nasıl bu listede olmaması

sony ve htc'yi unutmuşlar bence. lenovo ya da zte'den kötü olamazlar

başka bir sitede sony 3. sıradaydı. bu ışte chip in bir YANLIşlığı var ama neyse. lenovo nun sony yi gecemeyecegini herkes bilir

SONY GİBİ KÖKLÜ VE KALİTELİ BİR MARKA BU LİSTEYE SOKULMUYORSA BÜYÜK BİR YANIŞLIK VARDIR ...... SÜPER CİHAZLAR ÜRETMESİNE RAĞMEN KULLANICILAR NANKÖR

Sen de yorum yaz