LG'den Windows 10'lu buzdolabı!

IFA 2016'nın en büyük sürprizlerinden biri ile tanışın: İşte LG'nin Windows 10 ile çalışan, dokunduğunuzda içini gösteren buzdolabı!

  • Levent Öztürk
LG'nin yeni buzdolabı Windows 10 çalıştırıyor...

İnternet bağlantısı ve uygulamalara sahip olan ev eşyaları henüz dünya genelinde sıradanlaşmamış olsalar da giderek daha "normal" hale geliyorlar ve buzdolapları da bu cihazların arasında. Örneğin Samsung, kapısında 21.5 inçlik bir dokunmatik ekrana sahip olan dev bir buzdolabını "Aile Merkezi" olarak adlandırmakta. Geride kalmak istemeyen LG de kendi rakip ürününü Berlin'deki IFA fuarında tanıttı.

Kapıları açık iken bu buzdolabı, diğer büyük buzdolaplarına benziyor. Ancak Samsung'un modeli gibi LG'nin Smart Instaview Door-in-Door Fridge ürünü de 21.5 inçlik dokunmatik ekrana sahip. Ve Samsung'un aksine LG'nin buzdolabı Windows 10 ile çalışıyor.

LG'nin ürünü, Samsung'un buzdolabına göre bir adım daha ileri gitmiş durumda. Her ne kadar bu ekran diğer ekranlara benzese de, cama vurulması ile beraber şeffaf bir görünüm alıyor ve dolabın içindekileri dolabı açmadan görmenize imkan tanıyor.

Buzdolabının bu "camı" tamamen dokunmatik bir panel olarak Windows 10 ile etkileşime imkan tanıyor ve özel LG uygulamalarına da Başlangıç menüsünden ulaşılabilmekte. Simgeleri çekip bırakarak içerideki yiyecekler ile aynı hizaya getirmeniz de mümkün ve belki de bu şekilde ailenize bitmesi gereken ya da dokunmamalarını istediğiniz yiyecekler hakkında bilgi vermeniz mümkün oluyor.

Tabii ki bunun bir Windows 10 cihazı olmasından dolayı Windows Store uygulamalarını da çalıştırabilmekte. Başka bir deyiş ile, eğer buzdolabının önünde ayakta durup haberleri okumayı seviyorsanız, Edge ile internet üzerinde gezebilirsiniz veya yemek pişirirken müzik dinleyebilirsiniz. Ayrıca bu üründe Cortana ses kontrolleri de kullanılabilir durumda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Fiyati ne kadar acaba ???

buzdolabından haber okuma olayı iyimiş

Bence windows yerini bulmuş

O da coker :D mavi ekran cikar. Oyun oynanir mi ?

Harikasın LG.....hemen bir de tv çıkar. yemin ediyorum bir yıldır tv'yi erteliyorum. Philips var evde 4 yıllık ama ubuntu'lu...işlemcisi de donanımı da düşük...tv hariç kullanımı göstermelik. Hemen alacağım bir win10'lu tv....ayrıca arabaya da win10'lu bir cihaz bekliyorum. İlk gördüğümü alacağım.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play