LG’den yeni kuşak dijital televizyon

LG Electronics, Türkiye’nin içinde bulunduğu coğrafi bölgenin, ilk entegre 250GB yüksek çözünürlüklü dijital video kaydedici (HD-DVR – High Definition Digital Video Recorder) ile geliştirilmiş düz ekran TV’sini piyasaya sürdü.

LG’nin yüksek çözünürlüklü dijital video kaydedicisi, 2005 ve 2006’da CES Innovation Award’ı (Yenilik Ödülü) ve 2005’te de IF ve Red Dot tasarım ödüllerini kazanmış bulunuyor.

Yeni kuşak televizyon, daha önceki modellerin iki katına ulaşan kayıt kapasitesinin yanında başka yeniliklere de sahip. Üründeki entegre dijital video kaydedici, 21 saate kadar yüksek çözünürlüklü ve 92 saate kadar da standart çözünürlüklü dijital kayıt yapabiliyor. Cihaz 2’de-9’lu çoklu hafıza kartı okuyucusu sayesinde kullanıcılara dijital fotoğraflarını ve müzik parçalarını dijital kameralarından ya da MP3 player’larından hafızaya aktarabilme imkanı sağlıyor. LG’nin yeni televizyonu “reklam-atlama” fonksiyonu ile televizyon reklamlarını bloke edebilme özelliğine sahip. Ürün, 14-bit renk işlemcisi ile de 4.4 trilyon renk ve renk tonu sunuyor. LG’ye özel XD™ motoru da parlaklık ve kontrast oranlarını geliştirirken renkleri iyileştirip sinyaldeki “gürültüyü” azaltarak sinema benzeri yüksek çözünürlüklü görüntülere ulaşılmasını sağlıyor. Dijital düz ekran televizyon 37, 42 ve 47 inç LCD ile 42 ve 50 inç PDP olarak satışa sunulmuş bulunuyor.

LG Electronics Doğu Avrupa Başkanı K.W. Kim, yeni düz ekran televizyonun, LG’nin dijital görüntüleme ürünleri tasarımında tüketici ve hayat tarzına odaklı yaklaşımını yansıttığını belirtti. Kim, “LG, dünyanın entegre dijital video kaydedicili ilk plazma televizyonunu çıkararak televizyon izleme standartlarını yeniden tanımlamıştı. Bugün, dijital video kaydedicili plazma televizyonlar LG’nin yıllık plazma televizyon satışlarının yarısını oluşturuyor”, dedi.

Ürün özellikleri
- Entegre HD-DVR (250 GB)
- ATSC/NTSC/QAM Clear Tuners
- Dijital hazır kablo (CableCARD™)
- Ekran üzeri TV rehberi
- 2’de-9 çoklu hafıza kartı okuyucusu
- LG'ye özel XD™ motoru
- HDCP’li HDMI
- DTV linkli IEEE 1394
- 5000:1 kontrast oranı
- 1366 x 768p çözünürlük

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir