LG'nin yeni webOS 3.0 platformu geliyor

LG'nin TV'lerinde kullandığı webOS platformunun 3.0 sürümü, önemli yeniliklerle geliyor!

  • Ercan Uğurlu
LG'nin yeni webOS 3.0 platformu geliyor

Geçtiğimiz günlerde LG'nin yeni ultra hafif dizüstü bilgisayarı ve monitörleriyle CES 2016 Fuarı'nda ziyaretçilerle buluşacağının haberini yapmıştık. LG, elbette yalnızca bu iki ürün gamıyla değil, daha pek çok kolda tüketicilerle yeniliklerini paylaşacak. Bunlar arasında televizyonlar da bulunuyor.

Yılın en büyük teknoloji şovlarından biri olan CES Fuarı'nın bu yılki ayağında, yine çok sayıda bomba bizi bekliyor. Fuar tarihinin yavaş yavaş yaklaşmasıyla beraber sızıntılar da başladı. Bu sızıntılardan biri de LG'nin televizyon gamına yönelik: HP'den yadigar olan ve LG tarafından büyük yatırımla ayağa kaldırılan webOS platformu, yeni sürümüylr LG'nin akıllı televizyonlarındaki yerini alacak. webOS 3.0'ı CES 2016 fuarında LG'nin yeni seri TV'lerinde görebileceğiz. Hem de beraberinde sürprizlerle birlikte...

LG'nin yeni webOS 3.0 işletim sistemi beraberinde çok sayıda yeni özellik ve hatta ücretsiz içeriklerle birlikte gelecek. Gün geçtikçe büyüyen LG'nin işletim sistemi, özellikle Magic Zoom, Magic Mobile Connection ve gelişmiş Magic Remote eklentileriyle konuşulacak gibi. Magic Zoom ile izleyiciler herhangi bir görüntü kaybı olmaksızın televizyondaki görüntüye yakından bakabilecek, Magic Mobile Connection ile telefonlarını TV'ye bağlayarak telefondaki uygulamaları TV üzerinde görebilecekler.

Öte yandan LG'nin yeni televizyonlarda daha fazla ücretsiz içerik sunulacak. LG'nin iş ortaklarından Xumo ile Buzzfeed, Time, Bloomberg Politics, The Wall Street Journal, PopSugar ve daha pek çok farklı kaynaktan içeriğe yeni platformda erişilebilecek. webOS 3.0'ın elbette daha pek çok farklı özelliği sunması bekleniyor. Hepsini birkaç gün sonra, CES 2016'da göreceğiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Lg pişmanlıktır boşuna övmeye çalışıpta milletin cebindeki parayı çaldırmayın.

@24 Aralık 2015 21:47 Neden peki? Açıklayabilir misiniz. WebOS'un mobile platformunu biliyorum ben. Çok harika bir işletim sistemi. TV tarafına yabancıyım ama.

@24 Aralık 2015 21:47 Ne Öneriyorsun?

@24 Aralık 2015 21:47 ne biliyorsunuz da pismanliktir diyorsunuz?

@24 Aralık 2015 21:47 Hangi Konuda Pişmanlıktır ? Boşuna Para Vermeyelim. Bilgi Verirseniz Sevinirim.

Dünyada led tv yapan lg ve samsung vardır. Başka da yok. Bu yüzden kalite olarak her ikisi de mükemmel cihazlardır.

Saçma konuşmuşsunuz. Ne pişmanlığı? En iyi televizyon üreten ilk 3 şirketten biridir LG.

Lg pismanlık diyenler ne hatasını görmus o azaman daha iysini yapta görelim sen ezberci olmuşsun

Fiyatlarının japon ürünlerine göre çok uygun olmasından dolayı LG ve samsung ülkemizde ön planda; tabi sıkıntıları ve eksikleri var, her ikisini de kullanmaktayım. Vestelin de yeni 4K Tv lerini bir deneyin derim Samsung ve LG den fazlası var eksiği yoktur

Rami 4gb işlemciyide 2.5 yapsa wirless ta güçlenir hem iyi çeker menülerde yavaşlamada olmaz toch pad inide klavyesinş akıllı telefonun remote kontrolunden sağlasak toch pa ini anlamak için tv menüsünde tek tıklama el işareti çıksa tv menülerini akıllı telefondan kontrol ederdik webos un interneti daha iyi hale gelirdi menülerde ram işlemci sayesinde hızlıca internette dolaşırdık

Windows phone lar dan ağzınız alıştı heralde sizin için yaşamak bile pişmanlık olsa gerek

Bakıyorum da her lg haberinin altında bir kişi kötüleme yapılıyor uzun süredir kullanıyorum evet bazı konular geliştirilmeli ama asla pişman değilim bazen Lg rakiplerinin kötüleme yaptıklarını düşünüyorum.

2015 yılında lg tv aldım. Menü geçişleri vs. Web os gerçekten yavaş. Güncelleyip web os 2.0 kullanmak istiyorum daha hızlıymış diye, model 2014 modeliymiş update vermiyor. Gerek kanal geçişleri, webos, gerek bağlantı geçişi HD'mi gerçekten yavaş. Açılına kadar çay doldurup geliyorum?? Görüntü kalitesi güzel, ses fena değil. Soundbar kullanıyorum. Şirket politikası haricinde iyi tv. 42lb652v model.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play