Lindsay Lohan'ın GTA 5 Davası Sonuçlandı!

Ünlü aktris Lindsay Lohan'ın, GTA 5'te kullanılan bir kadın karakter hakkında açtığı davada son karar verildi!

  • Levent Öztürk
Lindsay Lohan'ın GTA V davası sonuçlandı!

Lindsey Lohan'ın Grand Theft Auto davası sona erdi. New York Temyiz Mahkemesi tarafından alınan karara göre Grand Theft Auto V'te kullanılan "modern" kadın karakter Lohan olarak tanımlanabilir değil. Karar, 2014 yılında açılan dava hakkında alt mahkemenin aldığı kararı destekliyor. Bu davada aktris, Rockstar Games ana firması Take-Two Interactive'i, bir benzerini oyunda izinsiz bir şekilde kullanarak kişisel mahremiyetini ihlal etmek ile suçlamıştı.

Bahsi geçen GTA V karakteri Lacey Jones kendisini "aktris ve şarkıcı" ve "bir neslin sesi" olarak tanımlıyor. Oyun içerisindeki görevlerden birinde karakter ara bir sokakta paparazziden saklanırken kaçmak için oyunculardan yardım istiyor.

Karakterin oyun içi görüntüleri ile Lohan'ın pek çok benzer fotoğrafı olsa da, mahkemenin 6-0 oylaması ile aldığı karara göre Jones karakteri "jenerik ... yirmili yaşlarda, tanımlayıcı herhangi bir fiziksel özelliği olmayan bir kadın" olarak görülüyor.

Karar, bilgisayar ile üretilen görüntülerin yasal olarak "portre" sayılabileceğini ancak bahsi geçen görüntülerin Lohan portreleri olmadığını belirtiyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bence baya baya cok benziyor.

Kullanıcılara göre de kadın haklı. Hikayesi ve görünümü benzerlik gösteriyor. Firma ABD'li bir firma değil de mesela Çin ya da G.Kore'li olsa karar daha farklı olurdu sanırım.

Sanal olanı gerçeğinden daha güzel.

alakası yok para koparmaya çalışmış belliki

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play