Liseli Bill Gates'in kız tavlama anıları!

Bill Gates, lisede okul bilgisayarını hack'lediğini itiraf etti. Ama bakın bunu, ne için yapmış...

Liseli Bill Gates'in kız tavlama anıları!

Yazılım devi Microsoft'un kurucusu; teknoloji endüstrisinin en önemli isimlerinden Bill Gates, gençlik yıllarında bazı "yaramazlıklar" yaptığını itiraf etti. Gates, geçtiğimiz günlerde BBC 4'e verdiği ve Bill & Melinda Gates Vakfı'ndan bahsettiği bir söyleşide kendi hayatıyla ilgili bazı ilginç başlıklara da değindi.

Gates, Lakeside School'da öğrenci olduğu yıllarda daha sonra Microsoft'u birlikte kuracakları Paul Allen'la birlikte okulun bilgisayarını hack'lediklerini açıkladı. Aslında dışarıdan bakıldığında tam anlamıyla efendi bir "nerd" imajı çizen Gates'in bu gençlik hack'inin amacı da son derece ilginç. Gates, okulun bilgisayar sistemine yaptığı bu izinsiz girişlerde yalnızca kızların aldığı dersleri bulup o derslere kaydolarak sınıftaki tek erkek olmayı amaçladığını belirtti.

Bu sıradışı fikri gerçekleştirmek adına zekası ve becerilerini kullanarak okulun bilgisayarını hack'lemeyi beceren Gates, yine de daha sonra planı uygulamak için gereken o "cesur" adımı atamadığını da ekledi.

Okuldaki bilgisayarı kullanmakta zorluk çeken öğretmenlerinin yardım istediği Gates ve Allen, buradaki bilgisayarları böylece daha iyi tanımışlar. Ve hatta diğer öğrencilere bazı programlama dersleri de vermişler.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Tabi zaten o yıllarda da bilgisayar çok kullanılıyodur.:) Tabletten yapmış olabilir mi ki..

kendisinin birde; rezillik rezalet skandal, yasaları ve kişilik vede insan haklarını çiğneme, başkalarının hakkını zorla gasp etme, bunların hepsini kapsayan çok fantastik bir anısı var. kendisi o anısını da anlatsın bir zahmet! kolaylık olsun diye senesini de yazayım; 1994. o yıldan sonra; photoshop`mu veya 3dmax`mı kullanacaksın, kafana silah dayasalar dahi kullanmayacağın işletim sistemi çöpünü zorla kullandırma despotluğu başladı. rica ediyorum kendisi bundan da bahsetsin işine gelirse tabi!

@16 Şubat 2016 14:13 yazıma eksi veren arkadaşa saygılar! Microsoft nasıl rezalatler ve skandallarla tekel olabildiğinden, hiç haberi yok belli! kendisi şirket kurup başarılı olduğunda mafya tarafından şirketine baskın yapılıp, silah ve tehdit zoruyla iflas başvurusu yaptırılırsa onuda bir başarı olarak görür. Okuyucuların dikkatini çeksin diye koyu yazılmış olan; Microsoft, Bill Gates, Bill & Melinda Gates Vakfı yani bariz Microsoft reklamı olan yazılarla oyalanmakta kendisine bol şans diliyoru

@16 Şubat 2016 17:28 yazıma eksi verme mücadelesi veren arkadaşlar kişisel bilgisayar sektöründe sadece microsoft ve apple vardı masalını gerçek sandığı belli. bu ikisi bilinenin aksine sektörde yıllarca nal topladığı ve bu işi beceremeyecekleri anlaşıldığı vakit, her geçen gün daha da devleşen, sektördeki 4 devi terleten ve tekel olmaya koşan devin ansızın iflas başvurusu yaptığını ve diğer 4 devin aynı anda sektörden çekildiği rezaletini, eğer zahmet edip araştırırlarsa öğreneceklerdir! ;)

@17 Şubat 2016 13:45 görüyorum ki; yazıma eksi vermek arkadaşlar için bir eğlence. bu arada 1994 senesindeki o tezgah, günümüzde yahoo için tekrar sahneleniyor. bilen bilir google amerika pazarında yıllardır yahoo`nun gerisindeydi, sonra olanlar resmen toplumun zekasına hakaret niteliğinde rezalet: eski google yöneticisi yahoo ceo`su oldu. dünyanın en saçma sapan senaryosuyla yahoo`nun milyarlarca dolar kazandığı arama motoru sektöründen el çektirip arama sonuçlarında bing sonuçları sundular.

yaa evet o adam lisedeyken bilgisayar vardır zaten. liseyi tamamen bilgisayar olarak mı kullanıyorlarmış oda şeklinde?

Sen kim okulda genç kızların sevgilisi olmak kim! Hovardalık senin neyine birde okul bilgisayarı palavrası atmış, Microsoft'ttan önce bilgisayarlar var hemde yaygın bak sen ! Kendisi de liseye giderken lisede okul bilgisayarı var ve manipule ediyor. Güzel sallamış.

@19 Şubat 2016 09:24 İlk kişisel bilgisayar XEROX tarafından üretilmiştir, haliyle kişisel bilgisayar fikri de XEROX`a aittir. kurtlu elmayı kuranlara değil.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir