Live Messenger'da linklere ne oldu?

Live Messenger'da bir süredirbağlantılara tıklayamıyor musunuz? İşte sebebi ve çözüm yolu...

  • Zeynel A. Öztürk
Live Messenger link'lerine ne oldu?
Live Messenger 2009, link'leri geçici olarak engelliyor...

Bazı kullanıcılar, Live Messenger 2009'da link'lerin çalışmadığının farkına varmış olabilir. Bunun nedeni ortaya çıkan bir zararlının yayılmasını engellemek için alınmış geçici bir önlem.

Windows Live grubunun web sitesinde kullanıcıları güvenlik riskine karşı uyaran Microsoft, bu önlemin kullanıcıların güvenliği için alındığını belirtiyor. Windows Live Messenger 2011 ise bu tehditten etkilenmiyor, dolayısıyla kullanıcıların son sürüme yükseltmeleri veya zararlı yazılım denetime alınıncaya kadar beklemeleri öneriliyor.

Zararlı, Windows Live Messenger 2009 yoluyla hızlıca yayılıyor ve kullanıcılara şüphe uyandırmayan bir link gönderiyor. Link'e tıklantığında bir web sayfası açılıyor ve solucan bilgisayara indiriliyor. Tehdit, bulaştığı kişinin arkadaşlarına da kendi web sitesinin link'ini gönderiyor.

Windows Live 2009 kullanıcıları, kişi penceresinde bazı özelliklerin devre dışı bırakıldığına dair bir uyarı mesajı görebilirler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Hey Allah ım!

yha abi bu kadar ortada yapılmaz ama insan gizli yapar xp den caydrmak için ne yapacaınu blyo bunlar =)

2011 e yönlendirme bunlar gelme bu oyunlara Türkiyem ...

xp için bunlar.win7kullanan zaten sorundan etkilenmiyor.

Adamlar zorla windows 7 ve msn 2011 geçin diyor :) utanmasalar kendileri virus sokcaklar bize sırf değişelim diye :) Ben xp kullanıyorum ve msn 2009 hiç değişmeye niyetim yok

Pazarlama stratejisi,abicim ben alışmısım eski yazılım xp(32bit) ye a dan z ye herşeyini biliyorum,bir sorun olduğunda veya çöktüğünden onarımını rahatça yapıyorum +sistem eski win7 yi yüklesem performansı %50 düşer,kısacası kasar :( Msn kullanmamam avantaj :D

Bu kadar da olmaz ya sırf xp diye yüklemediği yetmiyor gibi şimdi elimizde olanıda almaya başladı şuna bi dava açmak lazım.

Ubuntu kullanın !!!

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play