Live Messenger'daki faydalı işlevler!

Hala Windows Live Messenger'ı kullanmıyor musunuz? İşte fikrinizi değiştirebilecek özellikler...

Dosya ve fotoğraf gönderme

Dosya ve fotoğraf gönderme
Live Messenger'da Dosya göndermek oldukça basit

Windows Live Messenger'da dosya ve fotoğraf gönderme

Çevrim içi arkadaşlarınızdan herhangi biriyle konuşurken 'Paylaş' düğmesine tıklayıp 'Bilgisayarınızdan dosya' seçeneğine tıklayarak bir dosya gönderebilirsiniz.

Dosya, sohbetin içerisinde gömülü olarak gösterilir. Eğer bir fotoğraf gönderiyorsanız, fotoğraf küçük bir resim olarak gösterilir. Karşı taraf kabul ettiğinde aktarım başlayacak ve bir ilerleme çubuğu aktarımın durumunu size gösterecektir.

Cep telefonu için Windows Live

Mobil cihazınızdan dosya ve fotoğraf göndermek istiyorsanız, bunu Seçenekler > Telefon bölümüne gidip 'Ayarları düzenle'ye tıklayarak etkinleştirebilirsiniz.

Mobil ayarlarınızı etkinleştirdikten sonra telefonunuzda çektiğiniz resimleri paylaşabilir, Windows Live Mobile'daki mobil uygulamalara erişebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

bunları bilmeyen yoktur heralde.
sayın chip skydrivedan falan bahsetseydiniz daha faydalı olurdu.

Google Talk, Yahoo IM, Meebo, Digsby, Trillan ve diğer sohbet programları messengerin nallarını toplayacak niteliklerde olduğu için messengerin yükselmesine bile yardım ettiler.
Messengerin köküne kibrit suyunu batasıca facebook döktü. Arttık kimseyi msn de göremez olduk. Ergenler hala msn kullanıyorum diye dalga geçmeye başladılar. Ne zaman geçecek şu facebook modası?

facebook chat çıktıktan beri msn messenger a gerek duymuyorum eskiden 50 60 kişi online olurdu akşam saatlerinde şimdi 10 u geçmiyor. üstelik hotmail in tarayıcıda çok yavaş yüklenmesini yıllardır çözemediler. g mailden biraz feyz almaları gerekiyor.

Her yeni sürümünde bir öncekine göre daha da dandikleşen belki de tek program. 2011'de bu dandikleşmeye smiley'leri de dahil ettiler ya bravo adamlara

Bi zamanlar mırc ve kelebek vardı messengerin çıkışıyla ikiside bitti şimdi ise facebook un çıkışıyla messengerin sonlara yaklaştığını duşunuyorum.

ben hala messenger kullanıyorum ve çokta memnunum

chip benim pc kabul etmiyor msn mailesef hep hata veriyor.. Wondows vista 1gb

yahu focebook vs tüm sosyal ağları tanımlayın tek bi yerden herkese yazın neden siteyle uğraşayım facebook ta anasayfayı izleyeceğime kapatıp başka iş yaparım yazan yazarsa msn den görürürm ama bunları kullanacak kapasite lazım işte adamlar ne yaparsalar yapsınlar cahil insan hep cahil kalıyo ...

Wlm nin yeni sürüm yükle yoksa sana oturum açtırmam restine karşılık trillian kozumu sürdüm ortaya
kendisiyle mutlu bir birlikteliğimiz var
tek program üzerinden
msn, yahoo, skype, googletalk, facebook, aol, icq, irc, twitter, myspaceim, bonjour, imap, jabber, pop3 desteği var
yerim seni msn tekel devrin bitiyor ufak ufak

Sosyal ağlarda ki arkadaşlarımı msn'e ekleyecek olursam bir daha msn de online olma isteğim ofline olur... Ne diyorum ben ya!

Facebook'u da Live'a ekledim, herkesle yine msnden konuşuyorum, face sohbet tarayıcıda çok dandik.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir