Lizard Squad, Google'a saldırdı!

Geçen sene Sony ve Microsoft'un canını sıkan hack grubu, bu defa Google'ı vurdu!

  • Zeynel A. Öztürk
Lizard Squad, Google'a saldırdı!

Sony hack'leriyle bir süre önce adını sıkça duyduğumuz Lizard Squad, şimdi de Google'ın Vietnam web sitesini kısa bir süre çökertmeyi başardı.

Şu an erişilebilir durumda olan google.com.vn'nin çökmesi, birçok kullanıcıyı kızdırdı. Saldırıyı Twitter hesaplarından birinde duyuran hacker grubu Lizard Squad, Google'a neden saldırdığı konusunda herhangi bir ipucu vermedi. "DNS zehirleme" yöntemiyle gerçekleştirilen saldırı, sitenin kısa bir süre devre dışı kalmasına neden oldu. Bu süre içinde sayfayı açanlar, yukarıda gördüğünüz sayfayla karşılaştılar.

Lizard Squad, geçtiğimiz sene PlayStation Network ve Xbox Live'i hack'lemiş, saldırıların Noel sırasında gerçekleşmesi, tatilini oyun oynayarak geçirmek isteyen kullanıcıları çileden çıkarmıştı. Bu yaşananlar ise grup hakkında son duyduklarımız olmayacak gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

şimdi google fanboyları doluşur buraya google amcamız bitanedir diye saçma sapan konuşurlar

dünyayı dize getirmek için uygulanan gizli saklı işler dönüp dolaşıp üretenleri bulur.. şer çıkarana iade edilir bu allahın kanunudur... galiba dünyanın en büyük sıkıntılarından biri güvenlik sıkıntıları olacak...

Unutmadan belirtelim :Lizard grubu google'ı hackledi diye ahlaklı bir yapıya dönmedi. Hala aynı mamuller ..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play