Lizard Squad, parasını veren için çalışacak

Xbox Live ve PlayStation Network'ü çökerten hacker grubu, artık parayı bastıranın hizmetinde olacak!

Lizard Squad, DDoS saldırısı satmaya başladı

PSN ve Xbox Live servisine saldırarak bu servislerin günlerce çalışamaz hale gelmesine neden olan hacker grubu Lizard Squad, sonunda amaçlarını belli etti: Para.

Tor tarayıcısına da saldırı yapmayı deneyen ancak Anonymous'tan tepki görünce saldırından vazgeçen Lizard Sqad, Twitter'dan yaptığı duyuruda, artık DDoS saldırılarını ücretini veren her müşteriye satacaklarını açıkladılar. Yani, sevmediği bir kuruma saldırmak isteyen herkes, Lizard Squad'a parasını ödeyerek, DDoS saldırısı düzenleyebilecek.

Grubun açıkladığı fiyat tarifine bakılırsa, aylık 6 dolar ödeyerek, eşine, dostuna, arkadaşına, küçük bir web sitesine saldırı düzenletmek isteyenler de, 500 dolarlık ömür boyu abonelik paketiyle daha büyük kurumlara saldırı düzenlemek isteyenler de düşünülmüş.

Lizard Squad'ın amacının gerçekten bu işten para kazanmak mı yoksa medyayı trollemek mi olduğu şimdilik belli değil ancak hacker grubunun PSN ve Xbox Live servisine yaptığı saldırıyla, yeteneklerini ispatladığı ve kolayca müşteri bulabileceği düşünülüyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

faso fiso, bu hizmeti verenler zaten yıllardır var, kaldıki siz saniosuuzki o paraya tüm gücü kullanıcam, hayır yok öyle bişi :)) zaten girip bakarsanız kimseninde kullandığı yok lamerler sürüsü..

yeni gelir kapısı :)

Kertenkele surusuuuu....

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir