Logitech G110: Oyuncular için klavye

Logitech şaşırttı! Görünüşünden anlaşılmıyor ama bu klavyenin sıradışı bir özelliği var...

  • Halil Mollaoğlu
Logitech G110: Oyuncular için klavye
Logitech G110: Ses yongasına sahip oyuncu klavyesi.

Logitech, G110 ile yeni bir oyuncu klavyesi tanıtıyor. Cihazın göze çarpan tarafları makroları direkt oyunun içindeyken kaydedebilmesi ve ek aygıtlar için sunduğu USB girişleri.

Ayrıca G110 rengi ayarlanabilir tuş ışıklandırması sunuyor. Programlanabilir G-tuşları 36 adet tuş kombinasyonu ile doldurulabiliyor. Bu işlemi ister Windows altından ister direkt oyunun içinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Klavye yazılımı başlatılan oyunu tanıyor ve sonrasında otomatikman klavyeye otomatikman oyuna uygun makroları yüklüyor. Böylece her oyun için direkt tuş serileri hazırlayabilirsiniz.

Logitech, G110'un içerisine tümleşik USB ses kartı da yerleştirdi. Bu sayede PC'ye bulaşmadan 3,5 mm.lik kulaklık girişine kulaklık setinizi takabilirsiniz. Cihazın USB 2.0 girişine USB bellek veya dijital kamera gibi cihazlar bağlayabiliyorsunuz. Logitech G110, başarılı G11'in halefini temsil ediyor ve Ocak 2010'dan itibaren yaklaşık 80 Euro'ya satışa sunulacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

klavye tuşlarını ışıklandırmak standart olmalı her klavyede yapmaları lazım çok lazım oluyor.

klavyene alisinca yuzune bile bakmiyon daha. isikli olup olmamasi belki estetik acidan guzel gozukmesine yarar. kullanimda olmazsa olmaz olmadigi icin standart olacagini zannetmem.

gece pc kullanıcısı için standart olmalı bu ışıklandırma ben laptop kullanıçısıyım laptoplarda özellikle standart olmalı gece kullanımlarda harfler görülmüyor yazı yazmak imkansızlaşıyor bunu 2 laptopmarkası koysa zaten geri kalanlarda koyar...

evet klavye ışıklandırması standart olması lazım ama o olduğu zamanda kablo olmak zorunda yoksa daha çabuk pil biticek.

Resmin büyük hali açılmıyor?

kablosuz ve ısıklandırmalı bir klavye neden yapılamıyor sonucta led teknolojisi baya ilerledi basit el fenerleri bile kücücük pillerle saatlerce yanıyor ben kablosuz ısıklı klavye istiyorum

kablosuz yapılmamasının sebebi oyunlarda kablolu klavyelerin yüksek hassasiyet göstermeleri.mesela bende microsoft wireless klavye var oyun oynanmıyor.

USB girişleri ve oyun içi makro kaydı gibi özellikler G15'te de var eski bir klavye olmasına rağmen..Kablosuza da ihtiyaç yok hem hassasiyet düşük hem de bu klavyelerin kabloları yeterince uzun ben yatağıma uzanıp keyfini çıkarabiliyorum :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play