Logitech MX Air mouse: Havada gezen fare

Logitech MX Air mouse fare kullanımına yeni bir boyut getiriyor. Artık yatay bir zemine gerek yok.

Yeni fare konseptinde fareyi hem klasik bir fare gibi zemin üzerinde kullanabiliyor, hem de Nintendo Wii joystick'leri gibi havada gezdirip hareketlerinize tepki vermesini sağlayabiliyorsunuz. Farede bu amaçla geliştirilen serbest hareket algılama, özel hareketlere tepki verme ve kablosuz iletişim teknolojileri bir arada kullanılıyor. Bu sayede bir uzaktan kumanda gibi kullanarak ekrandan seçim yapabiliyor veya elinizin bir hareketi ile ileri, geri kaydırma seçeneklerini kullanabiliyorsunuz.

Kullanılan özel bir teknoloji ile fareyi ekranda ilerletirken el titremesi veya yanlış yöne oynatma gibi problemlerin önüne geçiliyor. MX Air Mouse ile örneğin ses seviyesini yükseltecekseniz ses düğmesine basıp fareyi havada yukarı doğru hareket ettiriyorsanız. Benzer komut tanımlamaları ile medya dosyalarının listesinde ileri geri ilerlemek ve istediğiniz dosyayı seçip çalmanız mümkün. Üzerinde bulunan bir panel, aynen notebook'larda olduğu gibi belgelerde yukarı aşağı ilerlemeyi parmağınızı kaydırarak gerçekleştirmenize imkan sağlıyor.

Şarj ünitesinde tekrar şarj edilebilen MX Air mouse Logitech'in 2.4 GHz kablosuz iletişim teknolojisini kullanıyor, bu sistemde ürünü bilgisayardan 10 metre kadar uzaktan işletebilmek mümkün. Şarj ünitesi masa üstünde oldukça şık duruyor. Alıcı bir masaüstü PC veya notebook'a kolaylıkla bağlanabiliyor.

Ürünün Ağustos ayında piyasaya sürülmesi ve fiyatının yaklaşık 150 dolar olması bekleniyor.

Ayrıntılı bilgi: http://www.logitech.com/index.cfm/172/3544&&cl=us,en

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

3 boyutlu masaüstleri çıkarsa tam anlamıyla kontrol edebilecek bi fare. ama şöyle bişey var: eli yerçekimine maruz kaldığı ve dengeleyici bir tepkisi olmadığı için daha fazla yorar. yani en azından bana öyle geldi.

Wii furyası şimdide PC yi mi yuracak.Bence gayet güzel birde klayye için yaratıcı bir fikir çıkarsa ne güzel

bunun fiyatı kim bilir kaç yüz dolardır. sırf fareyi havada kullancam diye o kadar para vermem. gider pc me yeni parça alırım daha mesut olurum

Bir fare devrimi daha.Toplu,optik,lazer derken bunları gördük.

super olmus... keske bunlara gerek kalmasada dusunce gucuyle yonetım olsa ve klavyeymiş mousmuş bunlara gerek kalmasa :P

koluma kramp girer 15 dakika sonra :) aslında kas yapmak için de ideal.

Havada fareyi kullanmak zor olması lazım. Düşünsenenize 2 saat bir oyun oynadığınızı eliniz sürekli havada :) Kramp girer yaw.

:D Bakalım klavyede ne gibi devrimler olucak.Artık tuşa basmadan havada yazmamızı sağlarlar herhalde :)

ama pahalı olur bu mouse ben a4 tech ucuz ve en iyisi olması dolayısıyla tek geçerim.

ben zaten bekliyodum bunu klavyeyi duvara yasıtıp yazı yazmayı sağlayan teknoloji biraz kafa yorarsak yakında tv kumandası gibi el işaretimizi takip eden bir imlec yazılımı da geliştirir

paraşütü var mı ?:P . Logitech bu işte bir numara kim ne derse desin.

Klavye ne olcak ona nasıl bir düşünce var acaba ?

Fareyi havada kullansam nolur kullanmasam ne olur bu çok gereksiz bi devrim bence. Ben buna para vermem.

arkadaşlar adamlar yapmış bizlerde çekiştiriyoruz çekiştirmektense bizlerde bir şeyler yapalım ve kazanalım derim ......

ben aldım 10 numara...

ben ekim 2007 den beri kullanıyorum mouse kusursuz diyebilirim tek kusuru ise arka taraftaki elin altında kalan kısım soyuldu ve ele alerji ve rahatsızlık hissi veriyor. arka taraftaki madde ne ise kalitesiz bir sey kullanilmis. gercekten kusursuz bir urun ama durum boyle olunca pismanlik yasatiyor insana.

Sen de yorum yaz