Logitech'ten Mouse'ta devrim

Yeni mouse'lar ile tek bir dokunuşla yedi saniyede 10.000 satırı taranabilirken geleneksel bir mouse'da aynı alan yedi dakika ve 500 spin'le gerçekleştiriliyor.

Logitech dün PC navigasyonunda devrim yaratan iki yeni yüksek performanslı mouse'unu tanıttı.

Logitech MX Revolution kablosuz lazer mouse ve Logitech VX Revolution kablosuz notebook lazer mouse navigasyonda radikal bir değişim sunuyor. Bir kez bu deneyimi yaşayanlar, bir daha eskisine dönmek istemeyecek...

Her iki mouse da bulunan MicroGear Precision Scroll Wheel yedi saniyeye kadar free-spin ve tek bir hareketle yüzlerce sayfa tarama özelliği ile kaydırma verimliliği sağlıyor. Ayrıca; One-Touch Search sayesinde kullanıcılar web sayfası ya da dokümanda seçtikleri herhangi bir kelimenin ya da terimin arama sonuçlarına tek bir tıkla Internette ulaşabiliyorlar. Ergonomik tasarımları ile muhteşem bir rahatlık sunan yeni mouse'lar neredeyse ellerin birer parçası haline geliyor...

Logitech'in yaptığı yeni bir araştırma, kullanıcıların bilgisayarlarında aynı anda ortalama altı uygulamanın açık olduğunu ve 50 saniyede bir yeni bir pencere açıldığını ya da aktif pencerenin değiştiğini ortaya koyuyor. Araştırmada mouse'ların kaydırma tekerleklerinin günde sekiz saat yaklaşık sekiz metre kadar hareket ettirildiği belirtiliyor.

Yeniden Keşfedilen Tekerlekler

MicroGear Presicion Scroll Wheel iki farklı yönde navigasyon sağlıyor. Mükemmel free-spin modu sayesinde kullanıcılar uzun dokümanlarını istedikleri gibi hızlı bir şekilde takip edebiliyorlar. Tek bir dokunuşla, yedi saniye içerisinde Microsoft Excel dokümanının 10.000 satırı taranabilirken geleneksel bir mouse'da aynı alan yedi dakika ve 500 spin'le gerçekleştiriliyor. Yeni tekerlekte bulunan gelişmiş clik-to-click kaydırma (scroll) seçeneği kullanıcıların listeleri, slaytları ya da özel görüntülerinde tam bir navigasyon sağlıyor.

Perakende İşaretleme Cihazları Ürün Pazarlama Başkan Yardımcısı Ashish Arora,
" Free-spin kaydırma tekerliği ile Logitech, daha önceden uzun dokümanlarda sürekli işaret parmağını kullanmak zorunda kalan kullanıcılara çözüm sunuyor. Her bir uygulamada farklı navigasyon türleri söz konusu. Tekerlek sofistike yapısı ile birlikte free-spin ve click-to-click kaydırma modları arasında değiştirilebiliyor. Yeni tekerleği deneyen herkes bir daha eskisine dönmeyeceğini belirtiyor." dedi.

One-Touch Search ( Tek Dokunuşla Arama )

Mükemmel navigasyon özelliğiyle One-Touch Search, Yahoo Live Words ya da Google gibi arama uygulamalarıyla kullanılabiliyor. Herhangi bir dokümanda ya da Web sayfasında seçilen bir kelime ya da terim için, scroll tekerleğin altındaki One-Touch Search düğmesinin tıklanmasıyla otomatikman Web ya da bilgisayar sitesinde arama başlatılabiliyor.

Rahat Tasarım

İnsanlar dijital içeriklerde daha fazla zaman harcamaya başladıkça ergonomi daha çok önem kazanıyor. Logitech'in yeni mouse'undaki çizgiler parmaklar için doğal dinlenme noktaları sağlıyor ve başparmak altında yeralan kauçuk bölge mouse'u çok fazla sıkmadan kolay hareket ettirme imkanı sunuyor. Her iki mouse'da bulunan düşük –dirençli PTFE ayaklar pürüzsüz bir kayma sağlıyor. MicroGear tekerlekteki kauçuk kemer, işaret parmağı için kolay bir kullanım sunuyor.

Logitech MX Revolution Mouse

Dünyanın en gelişmiş mouse'u Logitech MX Revolution'da bulunan motorlu MicroGear Precision Scroll tekerleği, Logitech SmartShift teknolojisi sayesinde kullanılan uygulamaya göre otomatik olarak free-spin moddan click-to-click moda geçiyor. Microsoft Excel gibi bazı uygulamalarda Logitech teknolojisi; tekerleğin kullanılma hızını algılıyor, eğer hızlıysa tekerlek free-spin moduna geçiyor; yavaşsa click-to-click moduna geçiyor. Kullanıcılar tekerleği aşağı iterek ya da tıklayarak da mod değişimi yapabiliyorlar. Mevcut Logitech SetPoint yazılımı ile ya da download edilebilen Mac için Logitech Control Center yazılımı ile tekerlek ve mouse'un yedi tuşu kişisel tercihlere göre özelleştirilebiliyor.

Başparmağın yanında bulunan ikinci bir tekerlek ile fotoğraflar ve dokümanlarda zoom in /out yapılabiliyor ya da uygulamalar arasında hızlı geçişler yapılarak kullanıcıların navigasyonel verimliliği artıyor.

Logitech MX Revolution mouse. 25 Ağustos itibariyle Amerika ve Avrupa'da piyasaya sunulacak.

Logitech VX Revolution Mouse

Mouse'tan pek çok şey bekleyen notebook kullanıcıları için tasarlanan Logitech VX Revolution Mouse, taşınabilirlikle rahatlığı bir araya getiriyor. MX Revolution Mouse'a göre daha küçük olan VX Revolution mouse'da 2.4 GHz mikro-alıcısı için slot bulunuyor. Kauçuk kenarları ve oyuk tuş tabakası ile ergonomik tasarımı rahat bir kullanım sunuyor.

Mouse'un tabanında Micro Gear Precision Scroll Tekerleği free-spin moddan click-to-clik moda geçiren düğme yer alıyor. Mouse'da ayrıca dokümanların ve fotoğraflara kolay zoom in /out sağlayan zoom slider bulunuyor. Logitech VX Revolution 25 Ağustos itibariyle Avrupa'da piyasaya sunulacak mouse'lar, eylül ayı itibariyle Türkiye pazarında olacaklar.

Uğur Seven - Onur Seven

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir