Logitech’ten CeBIT 2006’da solaklara özel kablosuz

Sol elini kullananlara özel olarak geliştirilen Logitech MX610 Lazer Kablosuz Mouse verimli bir navigasyon, gelişmiş kablosuz teknoloji ve özel bir tasarım sunuyor...

Dünyanın önde gelen bilgisayar mouse üreticilerinden Logitech solaklara yapılan ayrıma son noktayı koydu. Yaratıcı ve akıllı solak insanlar, genelde sağ elini kullananların çoğunlukta olduğu bir dünyaya uyum sağlamak zorunda kalıyor. Leonardo Da Vinci, Aristotle, Mahatmah Gandhi, Albert Einstein, Winston Churchill ve Mozart gibi isimler bu zorluğun üstesinden başarıyla gelseler de solakların artık bilgisayar mouse’u konusunda önlerinde seçenekleri var.

Sol ele oturacak şekilde geliştirilen, solak kullanıcılara özel MX 610 Lazer Kablosuz Mouse’ta; sağ elini kullananlarla aynı özellikerlerden yararlanılıyor. Ayrıca; Logitech’in hassas lazer izleme sistemi, gelişmiş kablosuz teknoloji, navigasyon kontrolü, e-mail ve anlık mesaj bildirimleri gibi Logitech MX610 özellikleri de bulunuyor.

Baş ve orta parmaklar için özel tasarımıyla Solaklara Özel Logitech MX610 Lazer Kablosuz Mouse, sol ele tamamen oturuyor. Mouse’un yumuşak çizgileri kullanıcılara uzun süre boyunca rahat bir kullanım sağlıyor

Bugüne kadar Logitech Başkanı ve CEO’su Guerrino De Luca’nın da içinde yer aldığı bir çok solak bilgisayar kullanıcıları ya her iki elle de kullanıyor ya da sağ elleriyle tuhaf şekillere girerek mouse’larını hareket ettiriyordu.

De Luca, “Solaklara özel MX610 Lazer Kablosuz Mouse, benim favori mouse’um. İnsanların çalışırken, iletişim kurarken ya da oyun oynarken bilgisayarlarıyla daha çok vakit geçirdikleri günümüzde, mouse’larda rahatlık daha fazla önem kazandı. Şimdiye kadar solaklara özel mouse seçenekleri hiç yoktu fakat bu yeni mouse, solakların da sağ ellerini kullanan müşterilerimizin sahip olduğu gelişmiş Logitech mouse teknolojisinden yararlanmalarını sağlıyor. Böylece, bilgisayar navigasyonları daha verimli bir hale geliyor ve deneyimleri daha zenginleşiyor.” dedi.

Rahat bir tasarım, çok yönlü kontrol ve bildirimler

Ödüllü Logitech MX610 Lazer Kablosuz Mouse ile aynı özelliklere sahip olan bu yeni sol kullanımlı mouse’ta; Microsoft Outlook, Windows Messenger, MSN Messenger ve Yahoo!Instant Messenger’dan mesaj geldiğinde yanan e-mail ve anlık mesaj tuşlarının da yer aldığı toplam 10 tuş bulunuyor. 10 metrelik kablosuz alan sayesinde – kullanıcılar bilgisayardan uzakta olsalar da- önemli mesajlardan haberdar edilir. Ayrıca; PC’deki müziği kontrol etmek için mouse’da ses açma/kapama ve sessiz (mute) tuşları da yer alıyor. Logitech’in Tilt Wheel Plus Zoom tekerleği sağ,sol, aşağı ve yukarı gidişlerde, resimleri ve Web sayfalarının zoom in ve out yapılmasında; ve dokümanların açılmasında çok büyük rahatlık sunuyor.

İyi performans için lazer izleme

Lazer izlemeli ilk mouse Logitech tarafından sunuldu. Logitech lazer teknolojisi ile, normal LED optik mouse’lara göre yüzeyleri daha detaylı görebilen solaklara özel Logitech MX610 Lazer Kablosuz Mouse, daha kesin bir izleme sağlıyor.

Logitech 2.4 GHz Dijital Kablosuz

Solaklara özel Logitech MX610 Lazer Kablosuz Mouse’ta bulunan 2.4 GHz USB mikro-alıcısı kablosuz müdahale ve gecikme olasılığını azaltıyor. Masaüstü ya da dizüstü bilgisayara takıldığında alıcı hemen mouse’a bağlanabiliyor. Herhangi bir kablosuz müdahale ya da parazit olduğunda, mouse güvenilir bir ortam bulana kadar kablosuz kanalı değiştiriyor. Mikro-alıcı büyük kablolu alıcıların oluşturduğu karmaşayı ortadan kaldırıyor.

Akıllı Güç Yönetimi

Solaklara özel Logitech MX610 Lazer Kablosuz Mouse’un düzenli kullanımlarda üç aylık bir pil ömrü var. Bu uzun pil ömrünü, bağlantıda olduğu PC’nin güç durumunu taklit ederek kazanıyor. Kablosuz sinyaller sayesinde mouse PC’nin ne zaman uyku moduna geçtiğini ya da kapandığını anlıyor ve kendi kendine kapanıyor. Ayrıca, pil seviyesi %10’un altına indiğinde mouse’un üzerinde uyarıcı bir ışık yanıyor.

Fiyatlandırma

Logitech MX610 Lazer Kablosuz Mouse Nisan itibariyle tüm dünyada piyasaya sunulacak.

Solaklara Özel Bilgiler:

1- Solaklar genelde müziğe yatkın oluyorlar fakat dille ilgili problem yaşıyorlar.
2- Altı Amerika başkanından dördü solaktı: Gerald Ford, Ronald Reagan, George Bush ve Bill Clinton.
3- Dünya nüfusunun %10-15’i solak.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir