LogMeIn 125 milyon dolara LastPass'ı alıyor

Teknoloji dünyasının önemli satın alma hamlelerinden biri daha gerçekleşiyor...

LogMeIn 125 milyon dolara LastPass'ı alıyor

Uzaktan erişim yazılımı firması LogMeIn, şifre yönetim hizmeti LastPass'ı 110 milyon dolar karşılığında satın almaya karar verdi. Her iki taraf da anlaşma şartlarını kabul ederken, satın alma hamlesinin önümüzdeki haftalarda sonlandırılması bekleniyor.

LastPass'ın maliyeti toplamda 125 milyon dolarlık bir rakama yükselebilir. Anlaşmaya göre LogMeIn iki yıllık süreçte belirli hedeflerin karşılanması halinde ek olarak nakit 15 milyon dolar daha ödeyecek.

LastPass web gezintilerini daha kolay ve güvenli hale getiren bir çevrimiçi parola yöneticisi olarak tanımlanabilir. 2008 yılından bu yana kullanıcılara sunulan ürün popülaritesini arttırmasının yanında, çok sayıda rakip hizmeti geride bırakarak yükselişe geçmiş durumda.

LogMeIn CEO'su Michael Simon konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "LastPass mükemmel bir firma ve aynı zamanda ödüllü ürün, milyonlarca sadık kullanıcı ve binlerce önemli kurumsal müşteriye sahip" dedi. Simon ayrıca bu atılımın kendilerine şifre yönetimi konusunda pazar liderliği konumunu getireceğine inandığını ifade etti.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

severek kullanıyorum umarım daha iyi hale getirirler.

önce Türkiye sitelerini doğru düzgün tercüme etsinler. eciş bücüş o ne öyle.

Her Yehuda mensubu da Ra nın Gözü olabilmek için elinden geleni yapmaya devam ediyor.... Bizim çocuklar da o mu iyi bu mu iyi diye kavga edip dursunlar...

@11 Ekim 2015 20:39 Abi helal olsun gerçekten saykodeliklik ve haberle alakasız yorum yapma dalında nobel verilse ilk alacak kişi sen olurdun.

@12 Ekim 2015 02:01 Sen dediğini anlayabildin mi ki?

1 senedir premium sürümünü kullanıyorum artık parola takip etmediğim gibi hatırlamak zorunda da kalmıyorum. buna ek olarak otomatik parola üreticisi ve en önemli özelliği bana göre mobil cihazımda herhangi bir uygulama (dikkat edin web sitesi değil, browser değil) bir uygulamaya giriş esnasında o uygulamanın login bilgilerini (birden fazla hesap varsa onlarıda getirerek) listeliyor bana sadece user seçmek kalıyor. kısacası bu uygulama elim ayağım oldu diyebilirim. güvenlik konusunda da fethetti.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir