LTE: Samsung ilk 4G modemi tanıtıyor

Nokia'dan sonra sıra Samsung'da: Firmalar birer birer yeni mobil interneti kucaklıyor.

  • Halil Mollaoğlu
LTE: Samsung ilk 4G modemi tanıtıyor
4G standardı: 2010'da geliyor.

Samsung çıkacak olan mobil internet standardı LTE'yi destekleyen ve son kullanıcıya hitap eden ilk cihazlarını duyurdu. Cihazlar PC ve laptop'larda kullanılabilecek USB modem şeklinde tasarlandı. Samsung modemi aralarında TeliaSonera'nın da bulunduğu birçok şebeke operatörüne dağıtacak. Samsung LTE hizmetini önümüzdeki sene İsveç ve Norveç'te kullanıma sunacak.

LTE kablosuz standardı (Long Term Evolution) şu an kullanımda olan UMTS ve HSDPA standartlarının (3G, 3,5G) halefi olacak. 4G olarak da tanımlanan standart, 300 Mbit/s download ve 75 Mbit/s upload hızına ulaşabilecek. Samsung dışında diğer cep telefonu üreticileri de gelecekte LTE'ye geçmek istiyor. Piyasa devi Nokia geçenlerde ilk LTE modemini tanıttı. Apple iPhone hakkında da 4G dedikoduları yapılıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

2015-2016 gibi türkiyeye gelir artık.. :P

2015-2016 çok iyimser bir tarih..

4G bize en erken 2020 yılı gibi gelir.Operatorler ve anlaşmalı telefon markaları önce 3G üzerinden insanları iyice sömürecek ondan sonra 4G e sıra gelecek.Ayrıca 3G li cep telefonu reklamları konusundada bilmeyenler için söyliyeyim; şuan kullandığınız telefonların coğu 3G desteği var.3G için sadece 64bit lik sim kartları gerekiyor.Eğer sırf 3G için telefon alacaksanız önce kullandığınız telefonun ve alacağınız telefonun özelliklerini araştırın ona göre alın.

Ahanda buraya yazıyorum; 2013'te gelir :)

Türkiye'ye gelmesi en az 10 sene buna 2 sene de bürokrasiyi ekleyin. Diğer ülkeler 5G'ye çıktığı zaman gelir diyeceğim ama onların 5G'ye çıkması bizim 4G'ye çıkmamızdan daha yakın.

Teşekkürler Türk Telekom ve TTnet. :(

hahaha gülerim ben buna!
3gyi beceremeyen bizim gsm şirketleri 4gyi nasıl destekleyecekler?
3gyi vermekten acizler 3ünü toplasan 1 tane sağlam gsm operatörü çıkmaz...

4g gelirse limit 50 10 gb felan koyarlar.

çünkü aşırı hızlı 4 8 gb kota koymazlar anlamazsın bile nasıl bittigini

4g gelirse zaten adsl kullanmam ben:)

2013 e kadar beklemeye gerek yok.

3 operatörde başvururusa gelir.

bnce hemen gelir 2011 ahanda buraya yazıyorum oglum

Sen de yorum yaz