Lumia 2520'nin satışları durduruldu!

Nokia'nın bu Lumia'sında ortaya çıkan "elektrik şoku" sorunu, cep devini bu zorunlu karara itti!

  • Zeynel A. Öztürk
Lumia 2520'nin satışları durduruldu!

Nokia, Lumia 2520 tabletinin satışlarını sorunlu şarj adaptörü nedeniyle 7 ülkede geçici olarak durdurdu.

Sorun, adaptörün değiştirilebilir fişinin gevşeyip çıkmasından kaynaklanıyor. Nokia'ya göre bu gerçekleştiğinde dahili bileşenler, üzerine dokunulduğunda elektrik şokuna neden olabiliyor. Sorunun şirket içindeki kalite kontrolü işlemleri sırasında fark edildiği, şimdiye kadar doğrulanmış bir tüketici kazasının olmadığı söyleniyor.

Ancak bu sorun nedeniyle tabletin satışı Avusturya, Danimarka, Finlandiya, Almanya, Rusya, İsviçre ve İngiltere'de geçici olarak durdurulmuş bulunuyor. Nokia'ya göre bu ülkelerdeki Lumia 2520 kullanıcılarının da şarj adaptörünü ve Lumia 2520 seyahat şarj aksesuarını artık kullanmamaları gerekiyor. Toplamda yaklaşık 30 bin şarj adaptörünün ve ABD'de satılan 600 seyahat şarj adaptörünün sorundan etkilendiği düşünülüyor.

Nokia'nın Akıllı Cihazlar bölümünün başkan yardımcısı Jo Harlow, Lumia 2520 sahiplerinden yaşanan sorun nedeniyle özür dilerken, en kısa zamanda bir çözüm üretmek üzere çalıştıklarını söyledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

nokia kalitesi.

Aynı sorun Dell Venue 11 pro tabletin şarj adaptöründe de var. Fişten çekince eger eliniz ile şarj adaptörünün ucuna dokunursanız acıyı elinizde hemen hissediyorsunuz.

İlk yorumu yapan kisi cok haklı nokia cok kaliteli bir sirket ve bunu belirtmen cok guzel ve en azından cihazlar fena çalışıyor sadece sarj aleti sorunluymuş.gelsede bir tanede ben alsam

En azından kalite kontrol aşamasında fark edilmiş. Diğer firmalar gibi 1-2 kişi öldükten sonra değil.

@18 Nis 2014 16:29 ya öledir kesin o ölümler bitek iphone da oluyor ,androıdli telefonlarda olmuyor yani diğer firmalar filan bunu yapmıyor ezik

Onu bırakın da tablet fenaymış istiyorum onu.

Sen de yorum yaz