Lumia 520, efsane olmaya çok yakın!

Ülkemizde 500 TL seviyesinde satılan bu telefon, efsane olma yolunda emin adımlarla ilerliyor!

  • Cem Şancı
Lumia 520, efsane olmaya çok yakın!

Windows Phone pazarı, geçen yıla oranla iki kat büyüyerek toplam akıllı telefon satışlarının %3'üne ulaşmıştı. Satılan Windows telefonları içinde ise en fazla payı Nokia Lumia 520 modelinin aldığı zaten biliniyor. İşte bu oran, yavaşlamak bir yana, giderek büyüyor. Bir anlamda, Nokia Lumia 520, efsanevi bir telefon olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor.

Adduplex'in yaptığı araştırmaya göre, Nokia Lumia 520, Windows Phone pazarının %31'ni ele geçirmiş durumda. Üstelik onu durduracak diğer bir model henüz ufukta görünmüyor. Düşük fiyatına rağmen iyi donanımı, telefonu çok cazip kılıyor ve özellikle ilk kez akıllı telefon alacaklar, Nokia Lumia 520'yi tercih ediyor.

Nokia Lumia 520'nin bir ay önceki pazar payı %26,5 idi. Bu hızlı yükseliş, Microsoft'u sevindirdiği gibi, diğer Windows Phone üreticilerini de rahatsız ediyor. Durum aynı zamanda Google ve Apple'ın da dikkatini çekiyor çünkü bu iki platform daha önce akıllı telefon kullanmamış müşterilere yeni akıllı telefon satarken artık düşük fiyatı ve cazip donanımlarıyla dikkat çeken Nokia Lumia 520 ile yarışmak zorunda olduklarını fark ediyorlar.

Microsoft da, bu düşük fiyat politikası ile hızla büyük pazar payı edinebileceğini fark ettiği için 2014 içinde, benzer düşük fiyatlı Windows Phone'larla karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Bu politika başarılı olursa, Microsoft'un 2014'teki büyümesi, %100'ün bile üzerinde olabilir. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 25 Yorum

Dikkat ederseniz sadece Windows telefon pazarından bahsediyor. Toplam pazarın yüzde kaçı Windows telefon ki? Pazarda popüleritesi belki Samsung'un 500 TL civarı telefonları kadar bile değildir...

"İyi donanım"? Lumia 520 incelemenizde giriş seviyesi diyordunuz ne oldu?

@03 Oca 2014 13:52 zaten çoğunlukla ilk alanların tercih ettiğini yazıda belirtiyor. önce yazıyı düzgünce oku ve algıla!!!

iyi donanım mı? menüde gezinmek bile bir eziyetken neyin iyi donanımı bu? Efsane olacakları illa arıyorsanız 450 TL civarında Galaxy Gio'lar var saat gibi çalışıyor Android 2.3.4 ile bir de ona bakmanızı önerebilirim.

@03 Oca 2014 14:12 ben 2.3.6 lık var çok menmunum ve 4.0 güncllemesi gelse harika olacak

@03 Oca 2014 14:12 gingerbreadler bile ics-jb oldu samsungun eski yazılım güçlü donanımlarında kalın

Bu fiyata en iyi telefon

Otobuste Not3 Çıkaran Adama Bakılmayıp L920me Bakıyor Herkez İlgi Çekiyor Fakat Arayüz Biraz Kötü Değişirse Eminim On Numara Telefon Olur ...Sağlamlık Stabil Ve Kamera :) Saten Telefonu Başka Ne İçin Kullanırız Ki ??

@03 Oca 2014 14:24 bakmaları iyi olduğundan değil ona harcanan paraya yazık deyip anlam veremediklerinden olabilir mi :D

@03 Oca 2014 14:24 Uygulama marketi hala çok zayıf. Bir yönetici 2015'in başlarına kadar uygulama marketimiz çok güçlenecek ve diğerleri ile aynı olacak demişti. Eğer böyle olmazsa büyümesi bu kadarla kalır diye düşünüyorum.

En çok satan 520 ama ne hikmetse hep çıkan oyunlar "1GB" istiyor ! Lanet olsun keşke lumia almasaydım :/

925 tanrıça heykeli gibi telefon yemişim androidin mağazasındaki çöp uygulamalarını bu telefon kusursuz

Galaxy gio iyi diyen arkadas neyin kafasini yasiyor.zamaninda senin kafani yasamak icin servetimin yarisini harcadim :)

Kamerası çok kotu kalanı iyi

@03 Oca 2014 16:03 Sen o paraya satılan androidlerin kameralarına bi bak öyle gel.

GM discovery alayını alır.

14:12'de mesaj atan arkadaşın yorumuna çok güldüm :D Bi baksın, hangi Windows Phone'lu telefon kasıyor? :D

Toplam akıllı telefon pazarında %3 ü WİNDOWS PHONE dikkatinizi çekiyim lumia değil WİNDOWS PHONE (htc,samsung,nokia) bunların arasında yani %3 ün %31 ini oluşturuyor lumia 520 :D hemen sevinmişler yazık «mars»

General Mobile Discovery deseniz (fiyat/performans efsanesi olarak) tamam da, Lumia 520'den efsane olur mu?

şu telefonun tek eksiği kamera flaşı. flaş ta olsa bu fiyata harika bir cihaz olurdu. ki şuanki haliylede yeterince iyi.

Görende yüz çeşit uygulama kullanıyorda marketini beğenmiyorlar iphone 4s kullanıyorum arkaşımda lumia var benim kullandığın standart 5-10 prg oda windows phone var ne gerek var o zama çok para vermeye lumia destekle 3 yıl içinde büyük bir yükseliş Yaşar

Uygulama eksik demişler hangi uygulama eksik. Lütfen WP mağazasına girip bakın ve hangi uygulamaların eksik olduğunu söyleyin. 520 kullanıyorum çok memnunum. Hiçbir yerde kasma yaşamazken arkadaş S4 ünde rehbere girerken bekletip, rehberde gezerken kasıyor. Menü desen zaten gezinmek için hiç güzel bir yer değil zaten...

Lumia'ya ve Windows Phone'a laf edenler cahillikten mi desem, kıskançlıktan mı desem, bilmeden görmeden cavcav ediyor. Haberi yok seneye bu günlerde onlarında çoğunun elinde bir Wp olacak...demedi demeyin. Kendimden biliyorum. Herhangi bir Lumia'yı eline alıp az bir süre kullananların nedense vazgeçilmezi oluyor. Bir kere deneyin...Lumia kullananlar olgundur yardımcı olur....al şunu biraz bak kardeşim, buyur.

Acıyorum gerçekten.Bugune kadar piyasadaki hiçbir Kumia kasmaz.Adamlar kendi telefonunu yüceltmek için sallıyor.L520'nin hızı S4 de olsa S4 fena olur.Mağaza diyorlar.Abicim burada çöp uygulama yok sizin Dandroid gibi . iOS da aynı şekilde.Siz çöplere alışmışsınız mağazalarda.Kamera ise gayet iyi.Çok kaliteli 5MP olmasına rağmen.Led Flash var gibi aydınlık çekiyor.Hiçmi olmadı? Nokia Cameradan Kamera özelliklerinden renkleri aç.Hangininizin cihazında var bu uygulama ?Ön kamera tek eksik.Gerçi erkekler onuda fazla kullanmaz.Ee ne kaldı ? ALIN WP'LERİN EFSANESİ.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost