Lumia 920 hafızasını kaybetti

Nokia'nın yeni amiral gemisi Lumia 920'de her özellik varken, herkesin beklediği bu "şey" neden yok?

Lumia 920 hafızasını kaybetti

Nokia'nın yeni akıllı cebi Lumia 920'de hafıza kart yuvası olmayacak. Nokia'nın niçin böyle bir karar aldığı sorusunu ise şirketin başkan vekili Kevin Shields yanıtladı: "Daha önceden planladığımız tasarımı bozmamak için, Lumia 920'ye SD kart yuvası koymadık. Eğer aksini yapsaydık, 920'nin fiziksel görünümü tamamen değişecekti."

Lumia 820'lerde dahili 8GB'lık hafıza bulunuyor. Ayrıca 32GB'a kadar yükseltilmek üzere Micro SD kart yuvası da mevcut. Lumia 920 ise halihazırda dahili 32GB hafıza sunuyor. Dolayısıyla ayrı bir SD kart ilavesi, cihaz için gereksiz olarak da değerlendirilebilir.

Nokia, hafıza kartı dışında Lumia 920'yi birçok cezbedici özellikle donatmış durumda. Cihaz, 4,5 inçlik PureMotion HD Plus ekran görüntüsü ve 1,280x768 piksel WXGA çözünürlüğüne sahip. ClearBlack görüntü filtreleme özelliği, cihazın güneş ışığında verdiği görüntü kalitesini arttırıyor. Qi teknolojisini destekleyen kablosuz şarj aleti de Lumia 920'yi çekici kılan bir başka detay.

920'nin kamerasında bahsedecek olursak; bu akıllı alet, görüntü sabitleme ve ışığa daha çok duyarlı PureView teknolojisine sahip. Cihaz aynı zamanda "artırılmış gerçeklik" diye tabir edilen ve kullanıcıların telefonu doğrulttukları yerdeki mağaza ve dükkanları gösteren City Lens uygulamasıyla zenginleştirilmiş.

Berk Toparlak

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Bu telefonlar Türkiye ye ne zaman gelecek ?

@10 Eyl 2012 20:45 WP7 Türkçe olmadığı için ithal edilmesi kanunlara aykırı ondan gelemez. Yani sorun Microsoft'ta.

türkiyeye gelecen kadar modası geçer bunun :/

uff nokia uff keşke bi bitsende kurtulsak haberlerinden artık bi ara bi nokia vardı filen deriz neyse kaybol nokia

Zaten ayrıca ücretsiz 7 GB SkyDrive var isteğe bağlı bu yükseltilebiliyor. Eski kullanıcılara 25 GB ücretsiz sunuyor. Windows Phone olduğu için SkyDrive telefonla tamamen bütünleşik.

beni en çok cezbeden kablosuz şarj pilide oldukça iyi telefon üreticileri artık bu konu üzerinde daha hassas olması lazım daha uzun süre gidebilecek bataryalar çıkarmalı

sırf city lens özelli icin alınır internet bahlantısına da gerek duymuyor.

Mükemmel bir cihaz olmuş,dört gözle bekliyorum gelmesini

nokiadan acıkcası hic umutlu degildim ama cıkarttıgı telefonlar gercekten android cihazlar ile yarısacak düzeyde... purewiew cok ilgimi cekti acıkcası ve bana cok büyük bir + gibi gözüküyor. eger uygulama destegini verir ve gelisimine devam ederse önümüzdeki senelerde nokia ön saflarda yer bulur

Apple yapınca niye sorun olmuyor onu anlamadım...

1,280x768 nokianın tarihindeki en yüksek çözünürlüklü cihazı oldugunu gösteriyor

Bende bu cihazı almayı planlıyordum fakat microsd olmayınca hiç anlamı kalmadı illaki bir eksik olacak telefon görünüm olarak çok iyi fakat hafıza benim için yetersiz zaten telefon kocaman bir microsd yuvası koyacak yermi yok bırakın arkadaş yaaa.....

tanıtım klibini dikkatli izleyin çakma bir telefon olduğunu görün

onun tipi yeter hemşerim

bence Nokia için esas mesele zaten yeterince ağır olan cihazı daha da ağırlaştırmamak.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir