Lumia 928, AMOLED ekranla gelebilir!

Nokia'nın sürpriz canavarı Lumia 928 hakkında heyecan verici haberler gelmeye devam ediyor!

Lumia 928, AMOLED ekranla gelebilir!

Nokia'nın öncelikli olarak ABD'li operatör Verizon için geliştirdiği Lumia 928'in tasarımı geçtiğimiz günlerde internete sızmıştı. Böylece cihazın alümünyum kasaya sahip olmayacağı, Lumia 920 gibi plastikten oluşacağı anlaşılmıştı.

Lumia 928, ETrade Supply'den yeni sızan bilgilere göre ise Lumia 920'deki IPS LCD ekran yerine AMOLED ekrana (Active-Matrix Organic Light Emitting Diode) sahip olacak. Samsung tarafından üretilecek olan yeni panel, renkler arasında daha iyi bir karşıtlık ve daha derin siyah renkler sağlayabiliyor. AMOLED'in diğer bir avantajı ise cihazın daha ince ve hafif olmasına olanak tanıması.


Nokia, AMOLED teknolojisiden Lumia 810, 820 ve 822'de faydalansa da 920'de IPS LCD ekranları tercih ediyor. ETrade Supply, Nokia'nın Lumia 928'de daha ince olan AMOLED'e geçmesinin nedeninin pil boyutunu artırmak olduğunu iddia ediyor.

Çıkış tarihi henüz belli olmayan Lumia 928, siyah, beyaz, kırmızı ve birkaç farklı renkte ortaya çıkacak. ABD dışına çıkıp çıkmayacağı ise en çok merak edilen konulardan biri...

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Plastik var plastik var sayın chip ahalisi

ekran ne kadar hafifletecek 3 gr mı

@20 Nis 2013 19:41 Bu işin içinde olmayan insanlar lütfen yorum yapmasın. Fiziksel olarak iki ekranı eline al da konuş.

bi samsung var gerisi yalan

plastikçiler iş başında

Nokia ile Samsung'u karıştırmayın. En üst düzey telefonuna Amoled gibi IPS LCD'den 2 gömlek aşağı kalitede bir ekran koymaz. Bir de heyecan verici demişsiniz komik olmuş. Daha kalitesiz bir ekran kullanması mı heyecan verici?

@20 Nis 2013 21:37 iyide hiçbir LCD panel AMOLED panelin kontrast oranını yakalayamamıştır. WindowsPhone8 inde temasında siyah ve tek renk ağırlığının varolduğunu düşünürsek gayet mantıklı bir kararvermişler. LCD2 nin sadece parlaklığı ve çok çok cüzzi bir rakamda 20-25 ppi değeri AMOLED panellerden yüksektir. ( ppi farkınıda ancak büyüteçle görebilirsin )

bayabi heycanlandım sonra neye dedim

928 hepsinden iyi olacağa benziyor.

klavye korsanları yine döktürüyor :)

cahil Apple fanboyları polikarbonat kasa iPHONE FIFI'nin aluminyum kasası gibi bükülmez... daha dayanıklı ve ucuz olur... bükük FIFI kullanmaya devam edin...

@grezimonk sen yine mi çıktın piyasaya bakim....

@21 Nis 2013 21:47 ne zaman gitti ki..

lumianın tasarımı ve fiyatı uygun oluyor ama birde uygulama fazlalığı olsa alırım.

ben bu telefonun tasarımını hiç beğenmedim en alttaki mikrofon ve arkadaki flaş bence çok kaba duruyor zaten işlemcisi falan da değişmeyecekmiş 928in çıkmasını beklemeden gönül rahatlığıyla tasarım harikası lumia 920mi alabilirim sonunda

kalınlığı dışında pek bir kusuru yok

samsung gibi hiçbiri olamaz.Önemli olan her bütçeye uygun telefon üretebilmektir. bunu başaran samsungtur.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir