Lumia 929'dan yeni bir fotoğraf sızdı!

Nokia'nın "patlatmadığı", giderek daha çok merak edilen cebi Lumia 929'dan yeni bir görüntü sızdı!

Nokia Lumia 929'dan yeni bir fotoğraf sızdı!

Nokia World etkinliğinde birçok yeni Nokia cihazıyla tanışsak da, etkinlikte bir süredir konuşulan Lumia 929'un hiç sözü edilmedi. Ancak yeni bir sızıntı, beklenen telefonla ilgili iyi haberler veriyor.

5 inç'lik Lumia 929'un basın görselleri yılın başlarında internete sızmış, Kasım ayında ABD'de piyasaya sürüleceği iddia edilmişti. Sessizliğini koruyan Windows Phone'lu cep, bir WPCentral forum üyesi tarafından bu kez 45 saniyelik bir videoda görüntülendi. "Falorin" takma isimli kullanıcı, sözkonusu videoyu şu an YouTube'dan kaldırmış bulunuyor, ancak yayınlanan görüntü cihazın tasarımı hakkında ipuçları veriyor.

Fotoğrafa göre Lumia 929, 1920x1080 çözünürlüğünde çalışıyor ve Windows Phone 8'in "Update 3" yapısını kullanıyor. Önceki söylentiler, cihazın dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemciye ve 20 megapiksellik bir arka kameraya sahip olduğu yönündeydi. "Falorin"in iddiasına göre Lumia 929, yaklaşık bir ay sonra Verizon'da satışa sunulacak.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Peki bu 929 diğer ülkelerde satışa çıkacak mı?

Peki bu 929 diğer ülkelerde satışa çıkacak mı?

biraz daha geliştirsin mesela eskisi gibi ses'e de önem vermeliler , xpressmusic gibi yonga setli ses çıkışı olabilir

İnşallah global olmaz çünkü üst seviye de aynı özellikli ceplerin olması birbirlerinin satışlarını baltalar.

@29 Eki 2013 13:21 Amaç o zaten. Eğer sadece Nokia'nın kendi ürünlerinden bahsediyorsan şu an s800 lü bir phablet ve tablet çıkardı. Telefon tarafında ise eksik kalan 929 gibi s800 kullanan bir telefon.

Tamamda bu operatöre özel bir telefon bunun global sürümü çıkar ama 2014 başında windows phone 8.1 işletim sistemiyle görücü bulur.

niya çıkmasın ki?

USA de 1520 nin muadili olacağı söyleniyordu WPCENTRAL de daha önce

Windows Phone mağazasının daha kat etmesi gereken çok yolu var.O zamana kadar beklemeye devam.

eyvah. nokia da diğer telefon üreticileri gibi dev boyutlu tablet telefonlara yöneldi. gidişat vasat. telefonun cebe sığabilmesi gerektiğini hatırlatmalıyız sanki.

1520 tarzında bildirim ışıkları olan, altta ve üstte birer yada ikişer hoparlör olan bir telefon çıkarsalar. Film video izliyorsun mesela telefonu yan tutuyorsun(lumia 920) ses ya sağdan ya soldan geliyor iki taraftan gelmeyince tat vermiyor. Bildirim ışıkları olsa tadından yenmez Windows phonlar ya özellikle 1520

lumia 929 , 1520 ile aynı özellikleri taşıyacağını sanmıyorum.Nokia'nın politikası bildiğimiz gibi sonundaki rakam ne kadar yüksekse okadar donanım...Şunuda söyliyecek olursak 1520 nin alternatifi olan 4,5" lik cebi gelirse daha çok satıcağını düşünüyorum.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir