Lumia Black dağıtılmaya başlandı!

Eğer siz de bir Nokia Lumia sahibiyseniz, bu güncelleme haberi sizi çok sevindirecek!

Lumia Black dağıtılmaya başlandı!

Nokia, Windows Phone 8 için "Lumia Black" güncellemesini önümüzdeki haftadan itibaren Çin'de kullanıma sunacak. Windows Phone 8 Update 3'ün üzerine gelecek olan güncelleme diğer ülkelere önümüzdeki aylarda sunulacak.

İlk defa Lumia 1520 tanıtımında ortaya çıkan Lumia Black güncellemesi, ABD'li taşıyıcı AT&T tarafından Lumia 1020'ye Aralık'ta sunulmaya başlanmıştı. Ancak dünya çapındaki diğer Lumia kullanıcıları, güncellemeyi sabırsızlıkla beklemeye devam ediyorlardı. Çince blog sitesi WPDang ise Çinli kullanıcıların 8 Ocak'tan itibaren güncellemeyi alacağı haberini verdi. Nokia'nın güncelleme sayfasındaki "hazır olun" mesajı ise güncellemenin dünya çapındaki dağıtımının kademeli olacağına işaret ediyor.

WPDang'a göre güncelleme, Çarşamba gününden itibaren Lumia 1020, Lumia 925 gibi en son GDR2 cihazlarına sunulacak ve öncelik, daha yeni cihazlara verilecek. Lumia Black güncellemesi, Nokia'nın birtakım özel uygulamalarının yanında kullanımı kolaylaştıran bazı ince ayarlar içeriyor. Lumia Black'in Çince sürümüne gelen işlevler arasında "çağrı engelleme" ve "uygulama klasörü" olarak tercüme edebileceğimiz yeni işlevler bulunuyor.

Diğer yenilikler arasındaysa "Ekrana bak", Nokia Camera ve Storyteller uygulamaları, RAW desteği ve Bluetooth LE 4.0 desteği var.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

920ye gelecek mi ?

@04 Oca 2014 14:01 niye gelmesin yeni değil ama sağlam :) nokıa unutmaz bunu

Güya kasım ayında gelecekti pehh !

doğru düzgün özellik getirmeyen bir güncelleme daha... ayrık ses seviyeleri hala yok ne komiktir ki. bu durumda bile windows phone'u savunmaya çalışanlara acıyorum. savunacak bir şey bulabiliyorlar mı acaba. ha androidin wp'den daha dandik olduğunu ben de söylüyorum ama wp çok özellik yoksunu bir sistem. geliştirilmesi gerekir. microsoft ise ne saçmadır ki hiç çaba göstermiyor.

@04 Oca 2014 15:19 Zil sesi Maalesef ayrılmıyor ancak senin saçma komik dediğin şeyler ios ve android ilk çıktığında da fazlasıyla onlarda da vardı. Windows Phone kullanmayanların en büyük ön yargısı uygulama sayısı eksik demesi. Çevremde S4,hem iphone 5,5s Note 3 kullanan bir çok kişi var kendim 920 kullanıyorum bende yüklü olan 302 tane uygulama ve oyun var. Hiç birinin telefonunda o kadar uygulama yüklü değil. Zerre kasıntı yok aynı anda yüksek grafikli bir oyun oynarken 7 tane daha programı zorlanmadan kasmadan geçiş yapabiliyorum. Aşırı ısınma ve dolayısıyla pil sorunu dışında bir rahatsızlık yok çalışmasında. ( bu arada lumia 920 1 Gb ram ve Dualcore 1.5 Ghz ) Kamerası diğerlerine göre oldukça daha profesyonel. Şu da bir gerçek ios ya da androide çıkan oyun ve uygulamanın wp8 mağazasına gelmesi gerçekten bazen uzun zaman sonra olabiliyor.( her uygulama değil o da ) En büyük sıkıntımız bildirimler bu konuda söylenebilinecek tek şey rezalet :) Bildirim konusu windows Phone 8.1 gelene kadar da sanırsam öyle duracak. Windows Phone 9 eğer Windows Phone 8 den farklı kernele sahip olursa microsoft o zaman hapı yutar ama wp8 üzerinden devam ederse o zaman wp9 lu cihazların pazarda payı oldukça yükselecektir.

Ulan çinden bizene. Zaten biliyoruz. Güncelleme geldiğinde,haber yap boş yapma

520 ye gelmez ozaman :D

lumia 520 ? gelmez sanırım :D

Güncelleme konusunda nokia; samsung,htc,sony vb.firmalara göre çok daha başarılı.lumia modellerinin geneli aynı donanıma sahip olduğundan güncellemenin 520ye kadar ulaşması kuvvetle muhtemel.

Arkadaki HTC One dikkat :))

Bütün wp8 modellerine gelecek bu

Windows Phone 8 in tüm gelecek güncelleştirmeleri tüm telefonlara gelecek ama zamanları farklı olacak.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir