Lumia'lara güncelleme sürprizi!

Windows Phone 8 sahiplerinin merakla beklediği güncelleme, Nokia Lumia'lara bir sürprizle geliyor!

Lumia'lara güncelleme sürprizi!

Akıllı telefon piyasasında kaybettiği prestijini Windows 8 kullanan Lumia ailesiyle kazanmaya çalışan Finlandiyalı cep üreticisi Nokia, yazılım güncellemesi yoluyla bazı Lumia modellerine Bluetooth 4.0 desteği verecek.

Microsoft'un Windows Phone 8 cihazları için hazırladığı Amber güncellemesi ile birlikte Bluetooth 4.0 desteği kazanacak cihazlar Nokia Lumia 720, Lumia 620 ve Lumia 520 olarak açıklanırken, cihazlara FM radyo özelliği de eklenecek. Ancak 620, bu özellikten yararlanamayacak gibi görünüyor.

Kablosuz iletişim teknolojisi Bluetooth'un 4.0 versiyonu bir önceki sürüme göre daha düşük enerji harcamasıyla öne çıkarak, bu standardı destekleyen başta akıllı saatler olmak üzere bir dizi düşük-enerjili aksesuara bağlantı sağlıyor.

Amber güncellemesinin önümüzdeki haftalarda çıkması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 23 Yorum

Bluetooth la dosya alamadıktan sonra ne yapalım 4.0 ı isterse 100.0 olsun peh

Hata! Amber güncellemesi Microsoft tarafından değil, Nokia tarafından hazırlanıyor. Karıştırmayalım.. Gerekli düzenlemeyi yapalım lütfen!

@10 Tem 2013 18:25 amber güncellemesi esasında gdr2 güncellemesi olarak microsoft tarafından hazırlanıyor ve telefon üreticilerine sunuluyor. telefon üreticileride kendilerine göre eklemeler yaparak yayınlıyor. yani amber güncellemesi içindeki çoğu şey microsoft tarafından hazırlandı.

Bu güncellemeler donanımsal destek gerekmiyormu cihazın içinde fm radya vardıda niye şimde aktifleştiriliyor anlamadım

Kesinlikle öyle amber güncellemesi Nokia tarafından yayınlanan bir güncelleme, ayrıca bluetoothla dosya alamadığını söyleyen arkadaş ya telefon kullanmayı bilmiyor ya da ayfoncu ki ayfonda Bluetooth namına bir şey yok

Nokia Lumia 1020 , Sabırsızlıkla bekliyorum..

@20:20 Gdr2 yayınlandı o Microsoft hazırladı diyen arkadaşa selam olsun. Amber güncellemesi, Nokia tarafından hazırlanmaktadır ve Lumia cihazların almadığı gdr2 yi de içerisine dahil edecek bir güncellemedir. Bilmeden konuşmayalım. htc için Amber güncellemesinden mi bahsedeceksin o zaman??

@10 Tem 2013 20:50 e biz ne dedik. Esasında gdr2 güncellemesinin üzerine nokia ek özellikler sunarak amber isminde yayınlıyor dedik. Haberde bahsi geçen bluetooth 4.0 özelliği microsoft tarafından hazırlanan bir özelliktir

bu telefonların içinde daha ne donanımlar varsa bilmediğimiz... her yazılım güncellemesinde donanımsal bir özellik daha ekleniyor :)

"Bluetooth la dosya alamadıktan sonra ne yapalım 4.0 ı isterse 100.0 olsun peh" Üzgünüz android fanboy fail oldunuz. Dosya alınabiliyor. Saldıracak başka bir şey bulmaya çalışın o zaman..

Karalamaya ugraşmayın lan bal gıbi çalisıyor bluetooth amber de gelemedı gıttı zaten

Artik gelse ya

Güzel gelişmeler Nokia ve Windows işbirliği başarılı olacaktır 2 firmada gelecek vaat ediyor.

Lumia 920 için güncelleme yok mu?

Bluetooth dosya paylaşımı var ama gerçekten kötü, kopup duruyor, eski nokia telefonlar gibi windows eksik driverları tamamlayamıyor, eski nokialar gibi çat dosya gönderip alamıyorsunuz

@23:57 arkadaşım zaten 920 bt 4.0 kullanıyor.

Güncelleme artık gelsin blutut 4 .0 hakkında daha fazla bilgi verebilir misiniz ?

Lumia 820? :) Unuttularmı bizi?

Nokia fanları toplanmış gene bizde kullanıyoruz 920 yi. At gözlüğü ile bakmayın olaya mecbur vermek zorunda bunu kim,verirse versin 2 Side aynı bok a.q siz ona değil eksiklerine bakın Bluetooth ile dosya alınıyor ama toplu gelen her dosyayı eşleşmiş cihazdan bile her defasında kabul ederek alıyor bu telefonlar deneme yazılımla çıktı ve yamayarak g... Kapatmaya çalışıyorlar ve bunda geç kaldılar 1 yıl oldu lumia 920 çıkalı ve hala bir sürü eksiği var saymakla bitmez eksikler bunu eleştirin azcık hemen kendi telefonlarınızı savunmayın ben söylüyorum Nokia bu kafayla giderse Bi bok olmaz

aynen aq salakları bi sürü eksiği var bu telefonların almaz olaydıM ANASINI SATİM YA BUNE valla telefonda ekran dondürmesini kapatma bile yok ekolayzer yok bu ne biçim telefon la am ına kodumun nokiası bi güncelleme getir de düzelt şunları

Ben lumia 820 kullanıyorum şarzı çok hızlı bitiyor umarım güncemle işe yarasın güncellemeyi sabırsızlıkla bekliyorum. :)

Gorntulu konuşma yok o yok bu yok 3310 dan farkı yok bu lumiaların

520 bin Bluetooth aktarım hızı çok düşük. Bunun için de bir iyileştirme yaparlarsa iyi olur.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play