Lumia sahiplerine özel bir oyun: FIFA 13!

"Windows Phone 8'de iyi oyun yok" diyenlere, muhteşem bir FIFA 13 sürprizi! Ama sadece...

  • Ertuğrul Süngü
Lumia sahiplerine özel bir oyun: FIFA 13!
Oyun 951 MB büyüklüğünde

Windows Phone 8'in en çok eleştirilen yanlarından biri, marketteki uygulama ve oyunların yetersiz oluşu. Ama bu şikayet, son zamanlarda giderek azalıyor; Windows Phone Store'daki kaliteli oyun ve uygulama sayısı giderek artıyor. Son kanıt ise, EA Sports'un FIFA 13'ü.

Günümüze kadar çıkan FIFA oyunlarını birçok farklı platformda görmüş olmamıza rağmen, serinin son oyunu bir türlü Windows Phone 8 platformuna ulaşamamıştı. Ama bu durum şimdi değişti. FIFA 13, WP8 platformu için, şimdilik sadece Nokia'nın Lumia serisi telefonlarına özel olarak, Windows Phone Store'da yerini aldı.

WP8'in FIFA 13'ü, 30 farklı ligi içerisinde barındırıyor ve 500 lisanslı takım, 15.000'den fazla oyuncu ve 32 adet stadyum ile karşımıza çıkıyor... Oyun için ödenmesi gereken bedelse 11 TL. Dileyenler, denem sürümünü de indirip, oyunun neler sunduğu hakkında fikir sahibi olabiliyor.

Fakat oyun bazı donanımsal özellikler gerektiriyor. Bunların başında telefonun en az 1 GB RAM'e sahip olması gerektiği var. Bu da demek oluyor ki Lumia 520, 620 ve 720 sahipleri FIFA 13'ü kurma şansına sahip değil. Ülkemizdeki satışta olan Lumia'lardan sadece 820 ve 920 sahipleri, FIFA 13'ü oynayabiliyor.

951 MB büyüklüğünde kurulum dosyasını indirmenizi gerektiren oyun, yakın zamanda farklı WP8 cihazlar için de kullanıma açılacaktır. Ama şimdilik şanslı kullanıcılar, sadece Lumia 820 ve 920 sahipleri.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

lumia 520 ve 620 ye bir şey demiyorum ama 720 de 1gb ram olmalıydı bence. Bu oyunun 512mb ram ile çalışması çok zor değil ama artık firmalar uygulamalarını düşük donanımla çalışması için optimize etmekle uğraşmıyorlar. Bu android telefon üreten üreticilerin donanım yarışı yüzünden ortaya çıkan bir düşünce ve android piyasayı domine ettiği sürece de daha verimli uygulamalar yerine daha yüksek donanım isteyen uygulamalar çoğunlukta olacaktır.

Güzel böyle haberlerin devamını bekliyoruz iyi bir gelişme hem wp hemde Nokia adına.

al işte 620de destekli değil...

Lumia 520 kullanıyorum. Bazı oyunlar 512 MB RAM istiyor. Kesinlikle RAM yetmediği için değil, optimizasyondan dolayı. Geliştirici düzgün kodlasa hiçbir sorun olmayacak. Ayrıca gelen bu uygulamalarda "uygulama az" diyenlere cevap olsun.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play