M7 işlemcisi, akıllı cepler için "doğru adım"

Apple'ın iPhone 5S'e güç veren M7 işlemcisi, akıllı telefonlar için aslında ne ifade ediyor?

Peki ya bilek bantlarını neden kullanmıyoruz?

Peki ya bilek bantlarını neden kullanmıyoruz?

Belki de hareketlerimizi algılayan ayrı bir işlemci yerine neden ayrı bir cihaz kullanmayı tercih etmeyeceğinizi soruyorsunuz. Karjalainen, telefonunuzdan ayrı bir teknolojiyi kullanmanın geçerli bir seçenek olduğunu, ancak ortalama kullanıcıyı etkileyecek kadar iyi olmadığını söylüyor.

"Jawbone'un FuelBand'i gibi ürünler, onu her gün şarj etmeye ve eşitlemeye razıysanız iyi olabilir. Ancak bu, sadece etkinliğinizin izlenmesi için davranışınızda önemli değişiklikler yapmanızı gerektiriyor. Bu nedenle akıllı ceplerin daha çok genel kabul görecek bir platform sunduğunu düşünüyoruz."

"Bunun Apple ve Google gibi firmaların daha çok amaçlı giyilebilir platformlar geliştirmesiyle değişebileceğini söyleyebilirim."

Karjalainen, herkesin günlük aktivitesini izlemesinin sağlık açısından yaygın faydalarının olacağına inanıyor. Karjalainen'e göre M7 ve Android'deki benzer teknolojiler, mobil cihazlar için önemli bir gelişme.

Önümüzdeki haftalarda ve aylarda Moves'a benzer, sürekli olarak hareketlerimizi takip eden yeni uygulamaların oraya çıkmasını bekleyebiliriz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

yeni çöp... çöpçü çalışıyor...

@grezimonk evet yine çalışıyorsun

@grezimonk steve öldükten sonra apple nin bir değeri klmadı

@28 Kas 2013 14:16 çöpçü olmak hakaret mi şimdi cahil iSheep?

bendede iphone5s var sarj'zim okulda 1%'di ekrani kapattim ust butona tiklayip 3 saat dayandi.

@Cemil2565 o zaman seninki kesin akıllıdır

İyi Bişey BU Ya :D

şarj diyeni gordum şarz diyeni de ama "şarj'zım" ne onu cozemedim...

ciiizısss!! bu işlemci bi harika dostum.

islemci olarak mediatek islemcileri ile anyi ama GPU ve yazilim olarak aciklarini kapatiyor. Zaten Arm islemciler arasinda öyel aman aman farklar yok ARM para basip lisans aliyorlar ve sirketler kendi mantiklarina göre o sablonla planlamasini yapiyor. Gercek olan suki Apple her konuda reklamini yaptirmayi biliyor bu makalede bunun en iyi örneklerinden exynos s2 s3 serisindeki performansi bu sene Qualcom sirketinin islemcileri önde gidiyor (CPU olarak GPU olarak degil) zaten Apple sadece islemci konusunda lisansi var diger parcalari ismarliyor bu islemcileride diger firmalara grave yaptiriyor

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir