Mac App Store'da "hasarlı" yazılım sorunu

Mac'in uygulama mağazasında ortaya çıkan sorun, uygulamaları kullanılmaz hale getirdi!

  • Zeynel A. Öztürk
Mac App Store'da "hasarlı" yazılım sorunu

Mac'te yeni ortaya çıkan bir sorun nedeniyle bazı kullanıcılar, Mac App Store'dan indirdikleri uygulamaları çalıştıramıyorlar. Apple, "hasar gören" uygulamalarla ilgili bir onarım sunsa da bazı kullanıcılar, Mac App Store'u ve uygulamaları eskisi gibi kullanamıyorlar.

Çarşamba günü baş gösteren sorundan etkilenen uygulamaların arasında Acorn, Tweetbot, 1Password, and Byword Bills Insider'ın bulunduğu söyleniyor. Sorunun nedeni ise Apple'ın bir güvenlik sertifikasını yenilememiş olması. "11 Kasım 21:58:01 2015 GMT" itibariyle süresi dolan sertifika, birçok kullanıcıyı uygulamaları kaldırıp, tekrar kurmak zorunda bıraktı.

Apple, kullanıcılarının güvenliğini sağlamak için güvenlik sertifikalarından faydalanıyor. Ancak firmanın yeterince hızlı davranmaması, birçok kullanıcıyı mağdur etmiş görünüyor.

Genellikle küçük firmaların bu tür yaşadığına şahit oluruz, ancak Apple gibi dünyanın en değerli firmalarından birinin böyle bir sorun yaşamış olması oldukça ilginç.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Normal bu bir hata ama düzeltilecek bir şey firma hatası elbet olabilir. Şimdi buradan kesin İOS a Apple a laf atan kişiler çıkacaktır. Lütfen objektif bakın her iki sisteminde hataları var. Android de şu sıralar telefonları dinleyebilecek bir açık ve bir sürü tehlikeli açık var örnek olarak Kemoge gibi karşılaştırırken bu kraterlere göre yapın.

@16 Kasım 2015 20:23 Fanboy yorumu (temsili değil)

@16 Kasım 2015 20:23 Sen zaten Applenin kullanıcılarını ne hale getirdiğine güzel bir örnek olmuşsun. Başka eleştiriye gerek kalmamış... Firmaya Gönüllü Köle olup, daha eleştirilmeden, aman efendiye laf etmeyin diye vermişsin vaazın gözüne...

Eee diğer bölümlerin çalışanları paranın gozune vuruyor ama sertifika bölümüne zırnık kadar maaş. Ahan da böyle olur işte!

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play