Mac'in yeni işletim sistemi ESET korumasında

Apple'ın yeni işletim sistemi Mac OS X Mountain Lion'a özel koruma paketi, ESET tarafından sunuldu!

Mac'in yeni işletim sistemi ESET koruması altında

ESET, Apple/Macintosh kullanıcılarına yönelik ESET Cybersecurity for Mac ve ESET NOD32 Antivirus Business Edition for Mac OS X ürünlerinin OS X Mountain Lion ile tam uyum içerisinde çalışacağını ve güncellemelerin yapıldığını duyurdu. Apple'in güncellenen yeni işletim sistemi OS X Mountain Lion ile eşleştirilen bu çözümler, aktif olarak virüsleri, solucanları, truva atlarını, casus yazılımları ve diğer tehditleri algılayarak tam koruma sağlıyor.

Mountain Lion

Mac OS X Mountain Lion, birçok yenilik ile tanıtıldı. Bu yeniliklerden birisi, Mac kullanıcılarının uygulama indirmelerini daha güvenli hale getiren Gatekeeper özelliği. ESET çözümleri de Gatekeeper uygulaması kapsamında, Apple yetkilileri tarafından onaylanarak hizmete sunuldu.

ESET teknolojisi ve OS X Mountain Lion

ESET Cybersecurity for Mac ve ESET NOD32 Antivirus Business Edition for Mac OS X, Mac için özel olarak tasarlanmış, ödüllü ThreatSense antivirus tarama motoru ile Mountain Lion işletim sisteminde sorunsuz ve entegre şekilde çalışıyor. ESET teknolojisi ve OS X Mountain Lion'un uyumlu kombinasyonu sayesinde internetteki tehditlere karşı Mac'i güvende tutmak için ekstra güvenlik katmanları, proaktif koruma ve algılama özellikleri kullanıcılara sunuluyor.

Hissettirmeden koruyor

Cybersecurity for Mac ve ESET NOD32 Antivirus Business Edition for Mac OS X'in önemli özelliklerinden bazılarını, sezgisel ve kolay kullanımlı arayüzü, kullanıcıları yönlendiren, ipuçları ve teknik bilgileri hızlı ve ücretsiz olarak vermesi, genel performansı etkilememek için arka planda sorunsuz olarak çalışması şeklinde sıralayabiliriz.

ESET Cybersecurity for Mac'in ek özellikleri

ESET Cybersecurity for Mac'in ek özellikleri

- Tüm virus imza veritabanı güncellemeleri otomatik olarak yapılır ve tüm tanımlamalarınızın güncel tutulması sağlanır.

- İsteğe bağlı ve zamanlanmış taramalar ile cihazınız güvende tutulur, Time Machine arşivlemeleri de dahil olmak üzere tüm depolama aygıtları için tarama sağlanır.

- ESET Threat Sense teknolojisi ile tüm Microsoft ve Mac virüsleri, casus yazılımları ve diğer tehditler proaktif olarak tespit edilir.

- Sezgisel ve bilinen OS X görünüm ve izlenimi sağlanır.

- Gelişmiş ayarları sayesinde, derinlemesine tarama, ayar dosyaları, sezgisel algılama, kullanıcının kolayca kontrol edebilmesi sağlanır.

- USB sürücü, CD, DVD, hafıza kartı, FireWire gibi taşınabilir medya taraması yapılabilir.

- Tüm ESET ürünlerinde olduğu gibi ücretsiz teknik destek bulunuyor.

-ESET Remote Administrator (ESET NOD32 Antivirus Business Edition for Mac OS X için mevcuttur) ile herhangi bir ağ üzerinden kolayca çalışma yürütülür.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Fazla gerek değil. Eğer her şeyi indirmiyorsanız Mac'nize virüs bulaşmaz.

@25 Ağu 2012 17:36 Zaten o şekilde kullanırsan windows 98'ede bulaşmaz :D

Tamamda Kaspersky ile anlaşmak varken ESET nerden çıktı ya? ESET ben bildiğim sistem dosyalarını silmekden başka bir işe yaramayan bir güvenlik yazılımı bu kadar. COMODO ile de anlaşa bilirdi.

alla mustakımınızı versin epılın işletim sistemi için virüs korumasımı? bi yaşıma daha girdim valla şaka gibi ya :))

macte gerek yok bunlara ama olmasıda iyi olmuş 2 senedir mac kullanıyorum virüs nedir unuttum bre

bu piyasayada zorla girdiler ya aga şimdide tapblet telefon piyasasını zorluyolar

eset bile osx'in gerçek virüs yuvası olduğunu görmüş... Apple fanboylarının uyanmasına daba çok var...

Benim mac'ime yeni virüs bulaştı google'a bile girmiyo :S

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir