Mac kullanıcıları MS Office'i seviyor mu?

Macintosh kullanıcıları Microsoft'un Office paketine ne kadar sıcak bakıyor? İşte şaşırtan sonuç...

  • Selim Öztürk
Mac kullanıcıları MS Office'i seviyor mu?
Microsoft'a göre Mac kullanıcılarının büyük bir bölümü kendilerine ait Office uygulamalarını tercih ediyor.

Yazılım devi Microsoft'un yaptığı bir araştırmayı sitesinde yayınlayan TechFlash, Microsoft'un bu raporuna dayandırdığı haberinde, ABD'de bulunan Mac kullanıcılarının yaklaşık %77'lik bir bölümünün Microsoft'un Office uygulamalarını kullandığını duyurdu.

Bilindiği gibi Apple'ın kendine ait olan iWork isimli bir kelime işlemci yazılımı mevcut; ancak Microsoft'un sadece ABD'de bulunan Mac kullanıcılarını kapsayan son araştırması, iWork'ün Mac kullanıcıları tarafından pek de sevilmediğini ve kullanıcıların büyük bir bölümünün Microsoft'un Office uygulamalarını tercih ettiğini ortaya koydu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

iwork 2008 in MS office dökümanları ile uyumsuzluğu olduğu için birçok kişi office 2008 i tercih etti fakat iwork 2009 da uyumsuzluk problemleri giderilmiş.Bu arada iwork ü kullanmak office den çok daha kolaydır. Yaptıklarınıza siz bile inanamazsınız.

Bende iwork ve office var, eğer iwork pc de çalışsın kimse office para vermez.mecburen office kullanıyorum,bazen zevk için iwork'u açtığımı bilirim.siz hiç zevk için office'i açtınız mı ?
office kullanmak için kurslar var,gidenlere gülüyorum.(benimde sertifakam var bu arada :) ) iwork'u kurdunuz mu zaten uzman oluveriyorsunuz hayal edin gözünüzün önünde canlanıyor.Çok kalay değil kolay ötesi inanın.yapabildikleri mi; excel biraz daha iyi kabul ama henüz uydu fırlatmatlaya niyetim olmadığı için üzülmüyorum.yazı ve sunumda ise kıyaslanamaz bile.bire bir yapabildiklerini kıyasladım,karşılaştırdım.açıkcası yüzlerce kişinin önünde sunum yaparken kötü bir sürprizle karşılaşmayacağınız kesin,beğeni mi,hiç şüpheniz olmasın.Ben neymişim ya diyeceksiniz
Bu kadar uzun ve reklam gibi yazdığıma kızmayın.ben OSX'i direkt ve yasal olarak pc ye kurdurtmayan appla kızıyorum.Madem rakibin o zaman onun alanında eşit şartlada mücadele et.kendine özel donanımla başarılı olduğu kesin.Ha microsoft ta oyun konsolarında enerjisini tüketeceğine kendi makınesini yapsın.proğramlar daha iyi çalışssın.bakın o zaman % 80 hakimiyeti sürer mi.Hiç sanmıyorum.Yoksa sevmiyorum Office'i hatta nefret ediyorum,yukarıdaki %77 i de benim gibi düşünüyordur ya ne yaparsınız.

Bilakis hiçte kullanışlı değil. Mantık hataları mevcut. Eski office ler ile uyumsuzluk problemleri hala var.

sana aktılıyorum. iWork u daha çok beğeniyorum ama uyum sorunu nedeni ile MS kullanıyordum. 2009 u henüz denemedim ama dediğin gibi uyum sorunu gitmiş ise MS çöpe gider.

Microsoft office çöpe gitmez. Dijital dünyanın değişmezlerinden birisi ms office. iWork yeteri kadar başarılı olsaydı pc sürümü çıkardı yada pc'de çalışması için bir yol bulunurdu zaten. PDF de mesela bu dünyanın değişmezlerinden ve her platformda çalışıyor. iWork için fazla heyecanlanmak gereksiz.

Yazı yanlış olmuş.
Mac kullanıcılarının hiçbirisinin (ben dahil) office'i iwork ten çok sevmesi mümkün değil. Hatta ve hatta ikisini de kullanan herhangi bir insan evladının office i sevmesi mümkün değil.
Sadece zorunluluk mevzubahis oluyor işte.

kim ne derse desin. Mac OS X ın yazılımları MS den daha başarılı. ve bunun windows a uyarlanması da pek doğru değil. MAC işletim sistemi gibi bir işletim sistemidir ve kendine öz kalıbı vardır. işin aslına bakarsanız; Apple değil ! MS özeniyor ve MAC OS X uyumlu kit çıkarıyor !!! neden acaba ???!!!

Bir Debian kullanıcısı olarak söylemeliyimki, Microsoft'un en iyi yaptığı iş Microsoft Office. Bana göre en iyi ofis ortamı.

yaa hangisini kullanırsan onu kullanabildiğin içöin seversin şahsen ben hiçç iWork kullanmadım...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play