Mac'ler için anti-hırsızlık sistemi

Mac'inize alarm takın, hırsızları uzak tutun. Karşınızda ücretsiz Lockdown uygulaması...

Mac için anti-hırsızlık sistemi

Apple masaüstü sistemlerinin çalınması belki o kadar kolay değil; ancak çok daha şık ve hafif olan Apple laptop'ların çalınması haliyle oldukça kolay ve bu laptop'lar hırsızların gerçekten ilgisinin en üst düzeyde olduğu teknolojik ürünlerin başında yer alıyor.

Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için ise aslında geliştirilmiş bazı köklü çözümler de yok değil. Lockdown isimli hoş bir uygulama, Mac sistemlerini arabalarda olduğu gibi alarm tabanlı bir sistemle donatıyor ve Mac'lerinizi güven altına alıyor.

Aktivasyon ve deaktivasyon işlemlerinin arkasında yatan ana fikir ise Apple'ın uzaktan kontrol mekanızmasının kullanımına dayanıyor. Alarmı harekete geçirecek olayları da istediğiniz gibi belirleyebiliyorsunuz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

yok daha neler olmadı zıncır baglıyalım

mac için çalışan bir grup insanın "süpervizor" ın gözüne girmek için yamış olduğu son derece anlamsız, gereksiz, satışlara katkısı olmayacak bir uygulama.

Şimdi birisi çalınması esnasında fotoraf çeken uygulamaya sahip olduğu için PC-Laptop yerine macbook mu tercih edicek, yada hırsız bu uygulama olduğu için macbooku kesin çalamayacakmı şimdi.

Saçma saçma konuşup fanatiklik yapmayın özellikle suçlu bulmada süper işe yarıyıcak bir program robot resim yerine al sana cillop gibi uygulama hemde direk resim ilerde gps felan eklenipte kordinatta belirlenirse polislerin iş epey kolaşlaşır...

OGU sen evin kapısını penceresini aç yat o zaman nasıl olsa çalan adam kapı pencere dinelemez...

seven44 OGU için yorum senin içinde geçerli sen uyu hala bisiklet zincirinde kal teknoloji gelişiyo

"OGU sen evin kapısını penceresini aç yat o zaman nasıl olsa çalan adam kapı pencere dinelemez..."

Arkadaşım sen beni merak etme kapım camım açık uyuyorum zaten ben, soyak olimpiyakent de, diğer toplu konut sitelerinde olduğu gibi site güvenliği diye bişey var, köyde yaşamıyoruz heralde.

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
Mac için anti-hırsızlık sistemi
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir