Mac OS X Lion 'neredeyse hazır'!

OS X Lion, iOS 5 ve dahası yakında ortaya çıkıyor! İşte Apple'ın bombalarını patlatacağı tarih

  • Zeynel A. Öztürk
Mac OS X Lion 'neredeyse hazır'!
iOS ile OS X öğelerini bir araya getiriyor

Gelen bazı raporlara göre Mac OS X 10.7 Lion, Apple tarafından test edilmeye başlandı ve neredeyse hazır.

tuaw.com'un bazı 'güvenilir kaynaklar'ına göre işletim sisteminin dahili testleri geçen hafta başladı ve resmen çıkışına çok az bir zaman kaldı. Birkaç hafta önce Mac OS X 10.7 Lion'un Mac App Store yoluyla açılış yapacağı yönünde bilgiler geliyordu. Yine birkaç hafta önce Apple tarafından yayınlanan Developer Preview'da ise Reading List işlevi etkin bulunuyor. İşlev, iOS app Instapaper'a benziyor - bu da Apple'ın Lion'da OS X ve iOS öğelerinin yer alacağı sözünün doğru çıkacağının bir işareti.

Apple, dün yaptığı bir ön-duyurduda ise şirketin yıllık Geliştirici Konferansında nelerin tanıtılacağını açıkladı. Buna göre iOS 5, OS X Lion ve 'iCloud' adında bir hizmet, önümüzdeki hafta yapılacak Apple etkinliğinde tanıtılabilir.

Developer Preview 3'de ilk kez görünen yeni özellikler arasında yeni duvar kağıtları, yeni bir ön yükleme animasyonu ve Finder araç çubuğunun yeni grafiksel öğeleri var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

ıııiiiyyykkk... midem kalktı gene şu kurtlu elmayı görünce... içinden birde siyah kazklı gözlüklü hasta bir kurt çıkmyor mu...???

ne yaparsan yap boş jobtırrik...!!! kibir makinası insanları bir yere götürmez olduğu yere çakar...

YAŞASIN INTEL + IBM + NVIDIA + MICROSOFT + GOOGLE...!!!

saygılar...

apple keşke mobile versiyonlarında her kapıyı açsa.ve açabilse..

edipciftci'den reklamları okudunuz.

edipciftci yazdığın yorumdan HAYATIN BOYUNCA HİÇ APPLE ÜRÜNÜ KULLANMADIĞIN ve APPLE ÜRÜNLERİNE KULAKTAN DOLMA BİLGİLERLE karşı çıktığın gayet açık ve net. Lütfen..

Lion da sahsen cok bi yenilik olmasada yeni sistem gibi cikmasi da enteresan zira snow da da böyle olmustu, ama apple a sorsan 300+ degisiklik var ama nerde göyle baktiginda 2 3 degisiklik, update le bile getirilebilecek özellikler ama yeni sistem adi altinda 100$ etiketle...

OSX, iOS'tan biraz daha gelişmiş bi sistem zaten :D, eskiden büyük iPod derdik bunlara.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play