Mac Pro'dan hafifletici neden!

Fiyatı belli olunca ufak çaplı bir şok yaşatan Mac Pro, bu haberle içinizi biraz olsun rahatlatacak!

Mac Pro'dan hafifletici neden!

Apple'ın yeni Mac Pro bilgisayarı yalnızca görünüşüyle değil, fiyatıyla da dudak uçuklatan cinsten. Farklı modellerle satışa sunulan ve fiyatı 8.000 TL'den başlayan Mac Pro, neyse ki bir özelliğiyle "kısmen" de olsa iç rahatlatıyor.

Other World Computing (OWC) tarafından parçalara ayrılan Apple'ın yeni Mac Pro'su, Intel Xeon X5 işlemci ile geliyor. 4 ve 6 çekirdekli olarak iki farklı modelde sunulan bu işlemci ile ilgili ise iyi bir haber var. OWC tarafından parçalara ayrılarak işlemcisi ortaya çıkartılan Mac Pro'da, bu işlemcinin kolaylıkla değiştirilebilir olduğu ortaya çıktı. Böylece bu cihazı tercih edecek kullanıcılar o kadar para verip Mac Pro aldıktan sonra, ilerleyen zamanlarda yeniden böylesi bir masrafa girmek yerine işlemciyi değiştirerek yoluna devam edebilecekler.

LGA 2011 soket standardında olan Intel Xeon X5 işlemcisi ile 3.7 GHz ve 3.5 GHz'lik farklı hızlar sunan modellerle satışa sunulan yeni Mac Pro, ayrıca 4 ve 6 çekirdeğin dışında 12 çekirdekli "özel" bir sürüme de sahip.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Valla normali 8000 liraysa özel sürümü allah bilir bi 50.000 lira vardır...

iyi güzel de alamadıktan sonra işlemciyi değişsen de bir şey ifade etmiyor :D

kasası, tasarımı ve soğutması mühendislik harikası. mühendis olarak çok kıskanıyorum böyle şeyleri.

yuvarlak şekli ile datacenterlarda hiç bir yeri olmayan bir cihaz. basit render işleri için küçük tasarım ofislerini süsler ancak

@02 Oca 2014 22:06 MAC ve AMD500x2 ve basit render; Pes...

şunu anlamanız çok zor sanırım. Windows ta office paralıyken keynote,pages ve numbers ücretsizki bu programlar office'i ona katlar. (bilmeyen araştırsın), siz eski bir Windows sürümünden yeni bir sürüme geçerken yüzlerce lira öderken Mac'te hiç bir ücret ödemeden bu işlemi yaparsınız.

@03 Oca 2014 00:02 turkiye de 100 kisiden 2 si dedigin gibi yeni surum icin para oduyor... ama mac pro alan 100 kisiden 100 u o parayi veriyor...

Zengin olsam bunu alırdım.

Tek kelimeyle mühendislik harikası

çöp kovasını abartmayın ondan üstün ve daha ucuz pc toplanıyor üstelik adam gibi gözüken...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir