Maç seyretmek hiçbir yerde ucuz değil...

Bu faturaya inanamayacaksınız: Bir maçı seyretmek için ne kadar para ödemeyi göze alabilirsiniz?

  • Ümit Öncel
Maç seyretmek hiçbir yerde ucuz değil
Slingbox; yanlış ellerde çok tehlikeli olabiliyor!

Slingbox özellikle ABD'de oldukça popüler bir cihaz. Genişbant internet bağlantısı olan evlerde televizyon yayınını dijital olarak evin içerisinde dağıtmak ve internet üzerinden dilediğiniz gibi izlemek için kullanılıyor.

Wayne Buddick adlı Slingbox'ını çok seven bir adam deniz yolculuğu sırasında tuttuğu Amerikan futbolu takımının maçını kaçırmamak için her şeyi düşünmüştü. Evinde gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra, yolculuk sırasında cep telefonunun kablosuz kartını bilgisayarına takıp, geminin güvertesinde keyifle maçı seyretmeye koyuldu. 2,5 saat sonra hakemin son düdüğü ile takımının galibiyetinden memnun bir şekilde bilgisayarını kapattı. Ama kötü sürpriz telefonunun faturası geldiğinde karşısına çıktı. GSM operatörü AT&T'nin gönderdiği fatura tam 28.067 dolarlıktı (yaklaşık 47 bin TL).

Wayne Buddick hemen faturaya itiraz etti. Denize açılmış olmasına rağmen ülkeyi terk etmediği için bu kadar yüksek bir fatura ile karşılaşmaması gerektiğini düşünüyordu; uluslararası dolaşım tarifesinin uygulanması ona göre haksızlıktı. AT&T ilk etapta faturayı 6000 dolara kadar indirdi. Wayne Buddick'in devam eden itirazları ve konunun medyaya yansıması nedeniyle AT&T bu kez 28 bin dolarlık faturayı sadece 220 dolara (yaklaşık 370 TL) indirmeyi kabul etti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

birilerinin böyle faturalara ses çıkarmasının zamanı gelmişti.her ne kadar bu başka ilginç bir konu olmasına rağmen telekomun da böyle şeylerle başının ağrımaması için indirime gitmesi gerekir

Hakkını her zaman arayacaksın yoksa ezilimeye mahkumsun her zaman.İyi yapmış adam..

28.000 $'dan 220 $'a vallahi helal olsun..

way bee
bu geri adım atmak değil geri geri koşşmak olmuş AT&T için
gerçi güzel ülkemde olsaydı geri adım atmayı bırak hayatını ipotek ederlerdi adamın.

220 de az değilki. 3 G tarifesi yurt dışında böylemi :D Türkiye'de servet isterler sanırım böyle bi durumda. Bakalım bu kadar reklamı yapılan 3G nasıl bi tarifeyle gelicek.

Değer mi : )

bir maç sevdası yüzünden insanın başına ne işler açılır

Az daha zorlasaymış üste para bile alırmış :)

Esatmd:
Pazarlık diye buna denir. :D

helal olsun adam hakkını aramış doğal olarak parayı bayılmamak için:D

Türkiye`de olsa itiraz edebilmek için önce faturayı ödemeniz gerekir.

adamda kırıkhanlı ruhu vaarmışş :)

bizim ülkede olsa sittin sene bırak 220 dolara o 67 doları bile silmezlerdi.ya o deil çin malı telefonlar var televizyonlu alsın ondan:D

En azından takım kazanmış ^^

vatandaş dediğin böyle olur.biz oılsak kafayı öne asıp kaderde bu da varmış deyip oturup bi güzel de ağlarız üstüne...

O değil de, diak up zamanında dialer denilen programların yaptığı aramalar yüzünden başı yanan çok kişi vardı. Acaba bizim telekom buna benzer bir indirim yapıyor muydu? Hiç sanmıyorum. Yine benzer bir durum bizde olsa bırakın bu kadarını yarıya bile indirtemezsiniz. Geçtiğimiz yıllarda düzeltilmiş olarak duyduğumuz sistem hatasıyla! gelen 40 milyon YTL lik telefon faturası vardı. Neyse ki ona itiraz edebilmek için önce ödemesi şartını getirmediler :).

İki tarafada helal olsun biri inatla hakkını aramış diğeride 220 dolara kadar inmiş müşteri memnuniyeti bi yerde burda olsa o 28bin dav süresince olurdu 128bin donuna kadar alırlardı sonrada :)

Bizde olsa mahkemeye gitmez bile vatandaş...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play