MacBook Air'in işlemcisi PC'lere geliyor

MacBook Air'in özel-yapım işlemcisi yakında bazı PC üreticileri tarafından lisanslanacak...

  • Halil Mollaoğlu
MacBook Air'in işlemcisi PC'lere geliyor

MacBook Air'in özel-yapım işlemcisi yakında bazı PC üreticileri tarafından lisanslanacak. Bilgilere göre en az iki bilgisayar üreticisi özel Core 2 Duo işlemci ile kısa bir süre içinde yeni sistemler çıkaracak. Çıkacak olan bu laptoplar hakkında detaylar belirtilmiyor fakat işlemcinin performanstan fazla ödün vermeden ufak tasarımlı sistemlerin inşa edilmesine olanak tanıyacağı söyleniyor.

Lenovo'nun çıkacarağı ThinkPad X300'ünde bu işlemciyi kullanması beklenmiyor. Zira bu laptop, MacBook'taki gibi 1.6 veya 1.8 GHz'lik özel bir işlemci yerine standart 2.0 GHz düşük-voltajlı Core 2 Duo kullanacak.

Her ne kadar Steve Jobs'un tanıtımı sırasında Apple'ın ihtiyaçlarına has bir işlemciymiş gibi lanse edilse de Intel'e göre referans alınan bu kombinasyon, isteyen herkes tarafından kullanılabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

parayı veren düdüğü çalar

steve yalanlarına doyum olmuyor zaten.

Gelse bile onu kullanmaya pclerin karizması yetmez. Zaten yazılmış da. Tam verim alınamıyor diğer bileşenler nedeniyle.

inşallah dediginiz gibidir

Piyasaya ciktigi ilk gunden beri asil isi calmak ve tekellestirmek olan microsoft bakalim bu hegomenyasini nekadar daha surdurebilecek. ABD'de microsoft'un bolunmesi icin acilan tekel davalarina hergun bir yenisi ekleniyor.

bence microsoft tekelleşmekte haklı... adamlar yapmış zamanında kafayı yormuş, şimdi de meyvelerini topluyorlar!

çok güzel iyi bu programı sevdim

Sen de yorum yaz