Macbook Pro'nun başı Nvidia ile dertte mi?

Apple'ın Macbook Pro sistemlerinde yer alan Nvidia donanımlarının problem çıkardığı ortaya çıktı.

Macbook Pro'nun başı Nvidia ile dertte mi?
Macbook Pro kullanıcıları, Nvidia donanımlarıyla ciddi problemler yaşıyor.

Ancak bu gelişmelere rağmen Nvidia, G84 ve G86 tabanlı mobil grafik kartlarının bir probleme neden olduğuna inanmadığını belirterek, bu iddiaları yalanladı.

Diğer kaynaklardan sızan haberler ise Nvidia'nın savunduğu görüşün tam aksini söylüyor. Macbook Pro kullanıcıların Nvidia'nın donanımlarıyla ciddi sorunlar yaşandığı yoğun bir şekilde tartışılırken, GeFore 8600 GT'nin kullanıldığı sistemlerde aşırı ısınmadan dolayı kullanıcıların, Macbook Pro sistemlerinden etkin bir şekilde faydalanamadığı da gelen haberler arasında.

Macbook Pro sahipleri, sistemlerinde devam eden problemlerle ilgili şikayetlerini dile getirirken, Pro sistemlerini ilk açtıklarında siyah bir ekranla karşı karşıya kaldıklarını ifade ediyorlar. Yapılan araştırmalar da şikayetleri doğrular nitelikte: Bu araştırmayla, sistemlerin Nvidia kartlarını yanlış tanımladığı ve bu kartları entegre Intel yongaseti şeklinde algıladığı ortaya çıktı.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

"Yapılan araştırmalar da şikayetleri doğrular nitelikte: Bu araştırmayla, sistemlerin Nvidia kartlarını yanlış tanımladığı ve bu kartları entegre Intel yongaseti şeklinde algıladığı ortaya çıktı."

O zaman görülüyorki sorun donanımsal değil yazılımsal.
Macbook Proların içindeki sistemi (yazılımsal ön kurulumdaki Bios/işletim_sistemi/sürücüleri) koyan nVidia olmadığına göre, Apple'ın bütün sorumluluğu kendi üstlenmesi gerekir.

Eğer Apple'ın nVidia ile başı dertteyse; bu sadece nVidia'ya prestij kaybettirebilecek böyle bir duruma zemin oluşturan Apple'ın, nVidia ile ileriye yönelik iş ilişkilerinde görülebilir.

Bu sorun yalnızca Apple bilgisayarlarda ortaya çıkmadı ki.

aha en iyi işletim sistemi :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir