Macera arayanlara dev hareketli sinema!

Korku dolu bir macera arıyorsanız ve İstanbul'da yaşıyorsanız, bu haberimiz sizi ilgilendiriyor!

Dev hareketli sinema salonunu dinazor bastı!

İstanbul Forum Alışveriş Merkezi içerisinde onbin metrekare alan üzerine kurulu tema parkı Jurassic Land, yarıyıl tatilinde hem çocuklara hem de ailelerine unutulması zor bir macera yaşatacak. Soyları 65 milyon yıl önce tükenmiş olan dinozorların yeniden hayat bulduğu Jurassic Land'de heyecan ve adrenalin dolu bir yolculuk sizleri bekliyor.

70 dinozorun birebir kopyalarının yer aldığı Jurassic Land'de macera, farklı dönemlere ait dinozor iskeletler, fosil ve yumurtalarının sergilendiği ve rehberlerin ayrıntılı bilgi verdiği müze bölümü ile başlıyor. Müze, klasik bir müzeden farklı olarak hareketli görseller ve seslendirmeler ile çocukların tırmanabilecekleri dev bir iç mağara da içeriyor. Ayrıca, müze içinde yer alan kazı alanında, çocuklar kazı yapıp dinozor yumurtalarını keşfediyor ve birer paleontolog sertifikası almaya hak kazanıyor.

Hemen ardından ziyaretçiler, tiyatro eğitimi almış rehberler eşliğinde teatral bir anlatımla dinozorların yaşadığı adaya doğru yolculuğa çıkıyor. Yolculuk zorlu hava, deniz altı ve kara yolculukları için tasarlanmış olan helikopter görünümündeki özel araç "Juracopter"daki benzersiz bir sinema deneyimi ile başlıyor. Dinozorların nefesini ensenizde hissedeceğiniz ve bu görkemli canlıların pek çok türüyle karşı karşıya kalacağınız 4 boyutlu, 6 efektli filmin etkisinden uzun süre çıkamayacaksınız.

Türkiye'nin ilk ve en büyük hareketli sinema salonu olan Juracopter ile yapılan bu tur, bilim merkezinin de üzerinde bulunduğu tropik adada son buluyor. Bilim merkezi ziyareti yüksek teknoloji ürünü kuluçka ünitesi ile başlıyor. Kuluçka sürecinden itibaren dinozor araştırmalarının tamamı burada gerçekleştiriliyor.

Gezinin bir sonraki durağı ise...

Bilim adamlarının buradaki çalışmalarını yakından gözlemleme şansının yanı sıra merak edilen tüm konulara dair detayları buradaki görevlilerden öğrenme imkânı bulunuyor. Gezinin bir sonraki durağı yeni doğan ve veterinerlik hizmetlerinin verildiği bölümler. Bu bölümlerde tedavi görmekte olan dinozorlar ve tedavi detayları ile ilgili bilgilendirme yapılıyor. Sonrasında; sırasıyla otçul ve etçil dinozorların yakından gözlenebileceği ünitelerde ilginç görüntüler ve tecrübeler ziyaretçileri bekliyor... Bu deneyimi hep hatırlamak adına, çocuklar evlerine dönerken dinozorlara dair sayısız oyuncak, maket ve kitapların arasından dilediklerini Jurassic Land hediyelik eşya mağazasında bulabiliyorlar.

Macera burada sona ermiyor. Sıra dinozorların başrolde olduğu tiyatro gösterisine geliyor. Yarıyıl tatilinde her gün 3 seans gerçekleşecek olan tiyatroda, çocuklar dinozorların dünyasında doyasıya eğlenmeye devam edecekler.

Adres: Forum İstanbul AVM Kat 2 Bayrampaşa
www.jurassicland.com.tr

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Jurassic Park gibi bir yer olsaydı daha iyi olurdu :)

Sen de yorum yaz