Macintosh sistemlere güvenilirlik onuru

Apple'ın Macintosh sistemleri destek ve güvenilirlik konusunda dev isimleri geride bırakmayı başardı

  • Selim Öztürk
Macintosh sistemlere güvenilirlik onuru

Geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan bilgisayar onarım ve destek firması Rescuecom tarafından yayınlanan rapora göre Apple'ın Macintosh sistemleri, Lenovo, Toshiba, Hewlett-Packard ve Panasonic gibi dev bilgisayar üreticilerinin ürünlerini geride bırakarak güvenilirlik ve destek bakımından bir numaralı ürün oldu.

Apple'ın bulunduğu pazarda oldukça güçlü bir konumda olduğunu dile getiren Rescuecom'un CEO'su David Milman, geçtiğimiz sene olduğu gibi bu yıl da Apple'ın zirveyi kimseye bırakmadığının altını çizdi. Apple'ın perakende mağazalarındaki satış sonrası desteğini yere göğe sığdıramayan Milman, Apple'ın Mac kullanıcıları için ücretsiz danışmanlık hizmeti verdiğini de sözlerine ekledi.

Güvenilirlik ve destek bakımından 700 gibi yüksek bir puan alarak Rescuecom'un listesinde birinci sıraya oturan Apple'ı, 489 puanla Panasonic ve 299 puanla Toshiba takip ediyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

biri aidatını eksiksiz ödüyor :D

21 Aralık 2008 Pazar, 21:05

"biri aidatını eksiksiz ödüyor :D"

kardeşim bu yorumundan dolayı sana teşekkür ediyorum

bu tip işletim sistemi , internet tarayıcı , antivirüs vb. yapan firma ve sitelere kullanıcıların büyük bölümünün güveni sıfır kanaatimce en azından ben öyle olduğunu düşünüyorum ;)

fiyatları :(

konu mac olunca "biri aidatını eksiksiz ödüyor" linux olunca "işte gerçekler".. fanatizmin her türlüsü kötü benden söylemesi

bu raporu hazırlayan firmanın çalışma konusu nedir bu yazıya bakarak? "bilgisayar onarım ve destek"

"Apple'ın bulunduğu pazarda oldukça güçlü bir konumda olduğunu dile getiren Rescuecom'un CEO'su David Milman, geçtiğimiz sene olduğu gibi bu yıl da Apple'ın zirveyi kimseye bırakmadığının altını çizdi. Apple'ın perakende mağazalarındaki satış sonrası desteğini yere göğe sığdıramayan Milman, Apple'ın Mac kullanıcıları için ücretsiz danışmanlık hizmeti verdiğini de sözlerine ekledi." burada adeta reklam yapıyor şahıs. sanki apple için çalışıyor.

makaleyi ben hazırlamadım. okuduğumda aklıma gelen ilk şey bu oldu. herkes kusuruma baksın!!! demekki neymiş "mesaj verende değil alanda(dır)"ymış. makale bu düşünceyi resmen aklıma soktu.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play