Ücretsiz yazılım: Magnifying Glass Pro 1.7

CHIP Online'ın bugünkü ücretsiz yazılımı ile ekranın bir bölümü istediğiniz kadar büyüyebiliyor

Programın Kullanımı (2)

Ancak bu fonksiyonla renkli bir görüntü elde etmeniz mümkün değil. Bu nedenle ayarlarda bir değişiklik yaparak grafiklere özel bir fonksiyonu etkin hale getirerek renkli objeleri de yakından görebilirsiniz. Bunun için yine programın ayarlarına girdikten sonra Glass Profiles'ten 'Edited Glass Profile'ye girin ve Graph Editor'e tıklayın. Save and Close butonuna tıkladıktan sonra programı etkinleştirdiğinizde, program artık yakınlaştırma işleminde renkleri de esas alacak ve size renkli bir görüntü sunacaktır.

Bunun yanında örneğin not defterini açtığınızda programın otomatik olarak Text moduna geçmesini istiyorsunuz. Bunun için ise Auto-Switcher sekmesine gelelim. Buradaki 'Auto-switch Profiles on targets' kutucuğunu işaretleyin, ancak gerekmedikçe 'Check targets interval (sec)' seçeneğini ellemeyin. Bu işlemin ardından 'Targets' kısmına girelim. Burada bazı Windows programlarını göreceksiniz. Örneğin yine Not defterini ele alalım. Halihazırda programa eklenmiş olan Not defteri'ne çift tıklayın. Assigned Glass Profile kısmını 'Text caret mode' olarak belirleyin ve diğer ayarlar da resimde göründüğü gibi kalsın. Ardından OK ile pencereyi kapatın ve programın diğer penceresini de kapattıktan sonra aynı tuş kombinasyonuna yine bastığınızda program renkli yakınlaştırma işlemini size sunacak olsa da, not defterini açtığınızda farenizin not defterinin üzerine gelmesi durumunda otomatik olarak 'Text' fonksiyonuna geçeceğini göreceksiniz.

Yazılımın bu otomatik sistemde olup olmadığını anlamak için ise ayarlarına girebileceğiniz gibi, Windows saatinin yanında bulunan programın simgesinin üzerinde 'A' harfinin olması durumunda program otomatiğe bağlanmış demektir.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Çok güzel bir program. Teşekkürler :)

yunanlilarin dedigi gibi Ti iNE AFTO zaten windosun kendisinde var bu ozelik fazlalik...

tıkladığımda açılan pencerede sayfa görüntülebemedi diyor yardımcı olursanız sevinirim...

nasıl bi sayfa tıklıyom yıklıyom açıl muyor

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir