Mandrake 8.2 İkinci Beta Sürümü

Birinci Beta sürümünün üzerinden iki hafta geçmesine rağmen Mandrake ikinci yasal test sürümünü sunucularında download’a sunuyor.

Mandrake’nin 8.2 sürümü önceki beta ile aynı özelliklerine sahip. Ancak test kullanıcılarının hata raporları doğrultusunda yeni sürüm güncellendi ve eskisinden daha stabil olması bekleniyor.

Mandrake 8.2’deki yenilikler ise şöyle; Tamamen geliştirilmiş bir Control Center, Paket kurulumundan sonra güncelleme olanağı, Minimum bir sistemin oluşturulması, şifreli veri sistemi yanısıra kurtarma modu.

Yeni sürümde Draktool’lar da geliştirildi. Veri güvenliği için Drakbackup, tarayıcıların kurulumu ve ayarlanması için Scanndrak, ayrıca remote kontrol için rfbdrak entegre edilen yeni özellikler. RPM dosyaların dönüştürülmesinde kullanılan Diskdrak’da da güncellemeler bulunmakta. Ayrıca Mandrake Online sayesinde kullanıcı önemli Bugfixler’den haberdar olabiliyor.

Beraberinde gelen yazılımların içeriği ise şöyle; Kernel 2.4.17, Xfree 4.2, glibc 2.2.4, Apache 1.3.22, Evolution 1.01 ve Mozilla 0.9.7

İndirmek için tıklayın
Etiketler:

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play